सोमबार, १८ मङ्सिर २०८०
ताजा लोकप्रिय

लसुनको अत्याधिक सेवन पनि स्वास्थ्यका लागि हानिकारक, यस्ता छन् साइड इफेक्ट

सोमबार, २३ साउन २०७९, ०७ : ५७
सोमबार, २३ साउन २०७९

लसुनको सेवन स्वास्थ्यका लागि फाइदाजनक हुन्छ । लसुन औषधीय गुणले भरिपूर्ण हुन्छ । लसुनमा भिटामिन, आइरन, क्याल्सियम र पोटासियम जस्ता पोषक तत्वहरू पाइन्छ, जसले धेरै स्वास्थ्य समस्याहरू हटाउन मद्दत गर्छ । यसका साथै लसुनमा पाइने एन्टिअक्सिडेन्ट, एन्टिबायोटिक, एन्टि भाइरल र एन्टी फङ्गल गुण शरीरका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । तर, लसुनले सधैँ फाइदा मात्रै गर्छ भन्ने पनि छैन । कहिलेकाँही यसले हानीसमेत पुर्याइरहेको हुन्छ । हो, लसुनको अत्यधिक सेवन स्वास्थ्यका लागि हानिकारक हुन सक्छ । लसुनको अत्यधिक सेवनले रगत बग्ने समस्या हुन सक्छ । पाचन सम्बन्धी समस्या पनि हुन सक्छ । त्यसैले लसुन सिमित मात्रामा सेवन गर्नुपर्छ । त्यसैले लसुनको अत्याधिक सेवनले स्वास्थ्यमा हुने हानिबारे जानौं ।

अत्यधिक लसुन खानुका बेफाइदा

कलेजोमा समस्या हुन सक्छ

लसुनको अत्यधिक सेवनले कलेजोमा समस्या निम्त्याउन सक्छ । काँचो लसुनमा एन्टिअक्सिडेन्ट पाइने हुनाले कलेजोमा विषाक्त पदार्थ जम्मा हुनसक्छ र यसका कारण कलेजोमा विषाक्तताको समस्या हुन सक्छ । त्यसैले लसुनको अत्यधिक सेवनबाट बच्नुपर्छ ।

पाचन सम्बन्धी समस्या आउन सक्छ

लसुनको अत्यधिक सेवनले पाचन सम्बन्धी समस्या निम्त्याउन सक्छ । किनभने खाली पेटमा लसुन खाँदा पेट फुल्ने, ग्यास, बान्ता, पखाला र पेट फुल्ने जस्ता समस्या हुन सक्छ । तसर्थ, यदि तपाईं पाचन समस्याबाट पीडित हुनुहुन्छ भने, तपाईंले लसुनको अधिक सेवन नगर्नु पर्छ।

रक्तस्राव समस्या हुन सक्छ

लसुनको अत्यधिक सेवनले रगत बग्ने समस्या हुन सक्छ । किनभने लसुनमा केही यस्ता गुण पाइन्छ, जसले रगतलाई पातलो बनाउने काम गर्छ । त्यसैले रगत पातलो पार्ने औषधि सेवन गर्नुहुन्छ भने लसुनको सेवनबाट बच्नुपर्छ ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकको बारेमा

एजेन्सी
एजेन्सी
लेखकबाट थप