२० दिनमा बैंकबाट बाहिरियो ९५ अर्ब रुपैयाँ

person explore access_timeसाउन २३, २०७९ chat_bubble_outline0

बैंकहरुबाट निक्षेप बाहिरिने क्रम रोकिएको छैन । आर्थिक वर्ष सुरु भएसँगै लगातार वाणिज्य बैंकहरुबाट निक्षेप बाहिरिरहेकोमा साउन २० गतेसम्म ९५ अर्ब रुपैयाँ बाहिरिएको हो ।  नेपाल बैंकर्स संघले दिएको रिपोर्टअनुसार साउन १३ गतेसम्म २६ वटा वाणिज्य बैंकहरुबाट ९१ अर्ब रुपैयाँ बाहिरिएकोमा पछिल्लो हप्ता अर्थात् साउन २० गतेसम्म थप ४ अर्ब रुपैयाँ बाहिरिएको हो । 


संघका अनुसार साउन १ गतेदेखि २० गतेसम्म कुल ९५ अर्ब रुपैयाँ बाहिरिँदै ४४ खर्ब ४६ अर्ब रुपैयाँ कायम भएको छ । यस्तो निक्षेप गत असार मसान्तसम्म ४५ खर्ब ४१ अर्ब रुपैयाँ कायम भएको थियो ।  यता वितीय तरलता बढेसँगै बैंकहरुले लगानीमा कडाई गरेपछि कर्जा लगानी भने खासै हुनसकेको छैन ।संघका अनुसार साउन १ गतेदेखि २० गतेसम्म २६ वटा बैंकले ९ अर्ब रुपैयाँले कर्जा घटाउँदै कुल ४१ खर्ब ६६ अर्ब रुपैयाँ लगानी गरेका छन् । जबकी असार मसान्तसम्म बैंकहरुले कुल ४१ खर्ब ७५ अर्ब रुपैयाँ कर्जा लगानी गरेका थिए । 
 कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।