पिसाब संक्रमण, मृगौलाको पत्थरीको समस्या हटाउन मकैको जुँगा फाइदाजनक, जान्नुहोस् अन्य फाइदा

person explore access_timeसाउन २५, २०७९ chat_bubble_outline0

मनसुनमा मकै खानुको मजा बेग्लै हुन्छ । वर्षायाममा धेरै मानिसहरु मकै खान रुचाउँछन् । मकैको सेवन स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । तर मकै जस्तै यसको जुँगा पनि खान सकिन्छ  । हो, सायद अनौठो लाग्दा तर मकैको जुँगा खानुका धेरै स्वास्थ्य लाभहरू छन् । मकैको जुँगामा भिटामिन बी, भिटामिन सी, भिटामिन के, फाइबर, क्याल्सियम र पोटासियम जस्ता पोषक तत्वहरू प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ, जसले धेरै स्वास्थ्य समस्याहरू हटाउन मद्दत गर्छ । मकैको जुँगा खाँदा पिसाबको संक्रमणसमेत निको हुन्छ । मकैको जुँगा खाँदा हुने स्वास्थ्य लाभ बारे जानकारी लिऔँ ।


मकै जुँगाको लाभ१. शरीरबाट विषाक्त पदार्थ बाहिर निकाल्न शरीरको विषाक्त पदार्थ बाहिर निकाल्न मकैको जुँगा निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनभने मकैको जुँगाले शरीरबाट बढी पानी र विषाक्त पदार्थ बाहिर निकाल्न मद्दत गर्छ । यसका साथै यसले मिर्गौलाको पत्थरी र हृदयाघातको जोखिमबाट पनि बचाउन मद्दत गर्छ ।२. पिसाब संक्रमण निको पार्न 

पिसाब संक्रमण निको पार्न पनि मकैको जुँगा निकै फाइदाजनक मानिन्छ । मकैको जुँगाले एन्टी इन्फ्लेमेटरी एजेन्टको रूपमा काम गर्छ, जसले पिसाबको संक्रमणलाई निको पार्न मद्दत गर्छ । यसबाहेक, यसले पिसाब पोल्ने र पिसाब नलीको सूजन निको पार्न  पनि मद्दत गर्दछ । त्यसैले मकैको जुँगाबाट बनेको चिया अवश्य खानुहोस् ।

३. मधुमेह नियन्त्रण गर्न 

मकैको जुँगा मधुमेह नियन्त्रण गर्न पनि निकै फाइदाजनक मानिन्छ । मकैको जुँगामा प्रचुर मात्रामा भिटामिन र मिनरल्स पाइने हुनाले यसले रगतमा इन्सुलिनको मात्रालाई नियन्त्रणमा राख्न मद्दत गर्छ । यसले मधुमेहलाई नियन्त्रणमा राख्न मद्दत गर्छ । त्यसैले मकैको जुँगाबाट बनेको चिया खानुहोस् ।

४. तौल घटाउन 

तौल घटाउनका लागि मकैको जुँगा निकै फाइदाजनक मानिन्छ । मकैको जुँगाले शरीरबाट वाटर रिटेन्सन र विषाक्त पदार्थ बाहिर निकाल्न मद्दत गर्छ । साथै यसमा फाइबर पाइन्छ जसले पेटमा जमेको बोसो घटाउन मद्दत गर्छ । यसले तौल घटाउन मद्दत पनि गर्छ । त्यसैले मकैको जुँगाबाट बनेको चिया खाँदा विभिन्न फाइदा मिल्छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।