दक्षिण कोरियाली सरकारले सामसुङका उत्तराधिकारीलाई किन माफी दियो ?

person explore access_timeसाउन २७, २०७९ chat_bubble_outline0

दक्षिण कोरियाली सरकारले सन् २०१७ मा घस लिएको र घोटालाको आरोपमा दोषी ठहर भएका सामसुङका उत्तराधिकारी ली जे-योङलाई माफी दिएको छ । ली जे योङलाई राष्ट्रपतिको विशेष माफी अन्तर्गत यो माफी दिइएको हो ।


दक्षिण कोरियाको सबैभन्दा शक्तिशाली ह्वाइट कलर अपराधीमध्ये एक जे-योङलाई पूर्व राष्ट्रपति पार्क ग्युन-हेलाई घुस दिएको आरोपमा दुई पटक जेल सजाय दिइएको थियो ।सामसुङका प्रमुखले दुई कम्पनीको मर्जरका लागि राष्ट्रपतिसँग सहयोग मागेका थिए र उनलाई ८ मिलियन डलरको घुसको प्रस्ताव पनि राखेका थिए । यो खबर बाहिरिएपछि दक्षिण कोरियाको राजधानी सियोलमा पूर्वराष्ट्रपतिविरुद्ध चर्को विरोध प्रदर्शन भएको थियो ।परिणाम राष्ट्रपतिले आफ्नो कुर्सी त्याग्नुपर्‍यो र योङ पनि जेल जानुपर्‍यो । अहिले दक्षिण कोरिया सरकारले उनलाई माफी दिएको छ ।

सरकारले ली जे–योङले पाएको माफीलाई सही बताउँदै महामारीपछि देशको आर्थिक सुधारका लागि हाल उनको आवश्यकता भएको बताएको छ । ‘देशको सबैभन्दा ठूलो कम्पनीका वास्तविक नेता फिर्ता आउनै पर्छ,’ सरकारले भनेको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।