भुपू गोर्खा वार्ताको लागि ‘टर्म्स अफ रिफरेन्स’ बैठक अगष्ट २२ मा

person explore access_timeसाउन २७, २०७९ chat_bubble_outline0

भूतपूर्व गोर्खाहरुको मागको बारेमा बेलायत र नेपाल सरकारबीचको वार्ता मिति टुंगो लागेको छ । बेलायत र नेपाल सरकारबीच हुने वार्ताको ‘टर्म्स अफ रिफरेन्स’ (टिओआर) बैठकको मिति आगामी अगष्ट २२ का दिन तय भएको लन्डनस्थित नेपाली दूतावासले जनाएको छ । दूतावासमा हुने उक्त बैठकमा बेलायती रक्षा मन्त्रालय, लन्डनस्थित नेपाली दूतावास र पूर्व गोर्खाहरुका प्रतिनिधि समेतको सहभागिता रहनेछ।


विभिन्न कारणले गर्दा वार्तामा ढिलाई भइरहेको भन्दै गोर्खा सत्याग्रह संयुक्त संघर्ष समितिका तर्फबाट पटक पटक चेतावनी दिइँदै आएको थियो । वार्ता मिति तय भएसँगै आफ्ना मागहरुको सुनुवाई प्रक्रिया अघि बढ्नेमा भुपू गोर्खाहरु आशावादी बनेका छन् ।भुपू गोर्खा वार्ताका लागि नेपाल सरकारको तर्फबाट संयोजक रहेका बेलायतस्थित नेपाली राजदूत ज्ञानचन्द्र आचार्य र बेलायती सरकारका तर्फबाट वार्ता टोलीको संयोजक तोकिएका मन्त्री लिओ डोकर्टीबीच लण्डनस्थित नेपाली दूतावासमा वार्ताको लागि यसअघि नै छलफल भएपनि प्रक्रियामा ढिलाई भैरहेको थियो ।अगष्ट २२ को बैठकबाट नै वार्ताको ‘टिओआर’ लाई अन्तिम रुप दिने प्रयास गरिने र सम्भव नभएमा पुनः अर्को बैठकले टुंगो लगाइने  दूतावासकी प्रवक्ता एवम् उपनियोग प्रमुख रोशन खनालले जानकारी दिइन् । सेप्टेम्बरभित्र वार्ता सुरु गरिने र सन् २०२३ को जनवरीसम्ममा निष्कर्षमा पुर्याउने लक्ष्य रहेको दूतावासले जनाएको छ ।

बेलायत र नेपाल सरकारबीच वार्ता हुने वार्तामा गोर्खाहरुको पनि प्रतिनिधित्व रहनेछ । वार्तामा गोर्खाहरुको प्रतिनिधित्व गर्दै मेजर जुद्धबहादुर गुरुङको सहभागिता रहनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।