कानुनी समस्यामा फस्दै लालसिंह चड्डा

person explore access_timeसाउन २८, २०७९ chat_bubble_outline0

आमिर खान अभिनित फिल्म लालसिंह चड्डा कानुनी समस्यामा फस्ने देखिएको । दिल्लीका एक वकिलले फिल्मलाई लिएर आमिर खान, प्यारामाउन्ट पिक्चर्स र अन्य विरुद्ध दिल्ली प्रहरी कमिस्नर सञ्जय अरोरासँग उजुरी दिएका छन्। ती वकिलले आमिरले आफ्नो फिल्म लालसिंह चड्डाबाट भारतीय सेनाको अपमान र हिन्दू समाजको भावनामा चोट पुर्याएको आरोप लगाएका छन् ।


वकिल विनीत जिन्दलले दिल्ली प्रहरीलाई दिएको उजुरीमा फिल्ममा आपत्तिजनक दृश्य रहेको बताएका छन् । यस्तो अवस्थामा आमिर खान, प्यारामाउन्ट पिक्चर्स र फिल्म निर्देशक अद्वैत चन्दन विरुद्ध आईपीसीको धारा १५३, १५३ए, २९८ र ५०५ अन्तर्गत एफआईआर दर्ता गर्न माग गरिएको छ।लाल सिंह चड्डामा मानसिक रूपमा अपाङ्गता भएका व्यक्तिलाई सेनामा भर्ती गराइएको र कारगिल युद्ध लड्ने अनुमति पनि दिइएको देखाइएको छ। आफ्नो उजुरीमा जिन्दलले सेनामा उत्कृष्ट सिपाही छनोट गरेर मात्र युद्धमा लड्न पठाइन्छ भन्ने सबैलाई थाहा भएको बताए । यस फिल्ममा निर्माताले भारतीय सेनालाई बदनाम गर्न सचेत रुपमा यो दृश्य देखाएको उनको आरोप छ ।जिन्दलका अनुसार फिल्ममा एउटा अर्को दृश्य पनि छ जसमा पाकिस्तानी सेनाका जवानले लाललाई भन्छन्, ‘मैले प्रार्थना गर्नुपर्छ लाल, तिमीले यो किन नगर्ने ?’ जवाफमा लाल भन्छन्, ‘मेरी आमाले भनेकी थिइन् किन सबै पूजापाठ मलेरिया हो । यसले दंगा निम्त्याउँछ।

जिन्दलले आफ्नो गुनासोमा थप भनेका छन्, ‘भारतीय संविधानले प्रत्येक नागरिकलाई अभिव्यक्ति र अभिव्यक्तिको स्वतन्त्रता दिएको छ तर यसको दुरुपयोग गर्नु गलत हो । यस चलचित्रले देशको इज्जत र सद्भावमा आँच पुर्‍याउँछ र धर्मको आधारमा नागरिकलाई उक्साउँछ । यसलाई गम्भीर अपराध मानिन्छ ।’

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।