सहकारी विभागले जारी गर्यो ११ बुँदे निर्देशन, घाटामा रहेको संस्थाले लाभांश बाँड्न नपाउने

person explore access_timeसाउन ३१, २०७९ chat_bubble_outline0

राष्ट्रिय सहकारी विभागले मंगलबार ११ बुँदे  सहकारी निर्देशन जारी गरेको छ । विभागले कोभिड-१९ को प्रभाव, राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय कारणले समेत मुलुकमा तरलता अभावको समस्या सिर्जना भएको र सोबाट सहकारी क्षेत्र समेत प्रभावित हुन पुगेको बताएको हो ।


यस्तो अवस्थामा धेरै सहकारी संघ संस्थाहरुमा  तरलताको अभावमा बचतकर्ताको बचत रकम समेत फिर्ता गर्न नसक्ने स्थितिमा पुगेको र सो विभागले सुस्त तरिकाले हेरिरहेको बताएको छ। अझ बढी यस्तो समस्या आउनुमा स्वयं संस्था, सञ्चालक तथा तिनका सदस्यहरु जिम्मेवार रहेको विभागले बताएको छ । सहकारी संस्थाहरुले जोखिम नहेरी मनलाग्दी कर्जा प्रवाह गरेको, सञ्चालक आफैले मनमौजी तरिकाले सेवा सुविधा उपभोग गरेको तर, सदस्यहरुलाई संस्थाको गतिविधिका बारेमा कुनै मतलब नभएको नगरेको देखिएको विभागले जनाएको छ । यसैको उपज अहिले सहकारीहरूमा समस्या आएको तर, अभियानले समस्याको समाधानको उपाय खोज्नुको साटो उल्टो वक्तव्यबाजीमा लागेको भन्दै विभागले सो प्रति विभागको गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको बताएको छ । यसै निर्देशनमार्फत विभागले मनलाग्दी कर्जा प्रवाह नगर्न, संस्थाको वित्तीय गतिविधि, लेखापरीक्षण चुस्त दुरुस्त राख्न, सदस्य केन्द्रित कारोबार मात्र गर्न सहकारी संघ संस्थाहरुलाई निर्देशन गरेको छ ।  अझ समस्या उन्मुख वा घाटामा रहेको  संस्थालाई कर्मचारी, सदस्यहरूमा कुनैपनि आर्थिक सेवा सुविधा तथा लाभांश नबाँड्न समेत विभागले भनेको छ ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।