बाबु पत्ता नलागेका सन्तानलाई नागरिकता दिन भएपनि विधेयक पास गर्नैपर्छ : यशोदा गुरुङ

person explore access_timeभदौ २, २०७९ chat_bubble_outline0

माओवादी केन्द्रकी सांसद यशोदा गुरुङले नागरिकता विधेयक पास गर्नैपर्ने अवस्था रहेको बताइन् । बिहीबार प्रतिनिधिसभा बैठकमा राष्ट्रपतिबाट फिर्ता भएको नेपाल नागरिकता विधेयक पहिलो संशोधनमाथि आफ्नो धारणा राख्दै उनले अहिले प्रस्तुत गरेको विधेयक फिर्ता लिने हो भने नागरिकता ऐन २०६३ क्रियाशील हुने बताइन् । 


यो विधेयक धेरै प्रगतिशील रहेको बताउँदै उनले अहिलेको विधेयक संविधान सम्मत रहेको बताउँदै नागरिकता ऐन २०६३ लाई क्रियाशील हुनबाट रोक्नका लागि सो विधेयक पास गर्न पर्ने बताइन् ।उनले भनिन्– ‘यदि यो विधेयक पास हुन सकेन भने नेपाली आमाका सन्तान जसको बाबुको पहिचान हुन सकेको छैन या बाबुले अस्वीकार गरेको छ, यस्ता खालका नागरिकहरुले नागरिकता नपाउने स्थिति हुन्छ, नेपाली आमाका सन्तानलाई नागरिकता दिनका लागि यो विधेयक यहाँबाट पास गर्नुपर्छ ।’उनले नेपालमा जन्मका आधारमा नागरिकता प्राप्त गरेका सन्तानले अहिलेसम्म नागरिकता नपाएर बिचल्ली परेको अवस्थामा रहेको उल्लेख गर्दै उनीहरुलाई नागरिकता दिनका लागि पनि सो विधेयक पास गर्नैपर्ने अवस्थामा रहेको उनले बताइन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।