राजनीति

गुरुङलाई महासचिव बनाउने प्रचण्डको प्रस्ताव, पुन र शर्मालाई उपमहासचिवमा व्यवस्थापन

person explore access_timeभदौ २, २०७९ chat_bubble_outline0

नेकपा माओवादी केन्द्रका दुई नेता जनार्दन शर्मा र वर्षमान पुनबीचको प्रतिस्पर्धाबाट अध्यक्षपछिको शक्तिशाली पद महासचिवमा अर्का नेता देव गुरुङले बाजी मार्ने भएका छन् । माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले शुक्रबार बिहान ८:३० मा बस्ने स्थायी कमिटी बैठकमा पदाधिकारीको प्रस्ताव गर्दा विभिन्न विकल्पहरुमध्ये नेता गुरुङलाई महासचिवको प्रस्ताव गर्नसक्ने नेताहरुले बताएका छन् । शुक्रबार बिहान ८:३० बजे बस्ने बैठकमा अध्यक्ष प्रचण्डले प्रस्ताव पेश गर्नेछन् ।


यसअघि बुधबार बसेको बैठकले पार्टी पदाधिकारीको प्रस्ताव गर्न अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल‘प्रचण्ड’लाई अख्तियारी दिएको थियो । सोही अनुसार प्रचण्डले गुरुङलाई समेत महासचिव बनाउनेगरी प्रस्ताव तयार पारेको माओवादी नेता हरिबोल गजुरेलले बताए । ‘विभिन्न प्रस्ताहरुमध्ये गुरुङलाई महासचिव बनाउनेगरी प्रस्ताव आउन सक्छ, त्यो पनि एउटा विकल्प हो’, गजुरेलले रातोपाटीसँग भने । स्थायी समिति सदस्य जनार्दन शर्मा र वर्षमान पुन महासचिवमा कडा प्रतिस्पर्धा भएपछि प्रचण्डले तेस्रो विकल्पको रुपमा गुरुङलाई अघि सारेको बुझिएको छ । यस्तै महासचिवका दाबेदार शर्मा र पुनसहित स्थायी समिति सदस्य गिरिराजमणि पोखरेललाई उपमहासचिवमा व्यवस्थापन गर्नेगरी प्रस्ताव आउन सक्ने माओवादी नेताहरुको भनाई छ । ‘पार्टी पदाधिकारी आफ्नो अनुकुल हुनेगरी प्रस्ताव गर्नुस् भनेर अध्यक्ष प्रचण्डलाई हामीले भनेका थियौ । उहाँले विभिन्न विकल्पमा महासचिव प्रस्ताव तयार गर्नु भएको थियो । ती विकल्प मध्येबाट गुरुङ जीलाई महासचिवको प्रस्ताव तयार गरियो भन्ने छ’ अर्का एक स्थायी समिति सदस्यले भने,‘अध्यक्ष प्रचण्डले अब बस्ने स्थायी समिति बैठकमा महासचिवमा गुरुङ सहित सबै पदाधिकारी प्रस्ताव गर्ने तयारी छ ।’ अध्यक्ष प्रचण्डले आधिकारिक रुपमा गुरुङको नाम प्रस्ताव गरी नसकेकाले पुनः फेरबल समेत हुन सक्ने ति नेताको भनाई छ । वरिष्ठ उपाध्यक्षमा भने नारायणकाजी श्रेष्ठको नाम पक्कापक्की जस्तै भएको छ । अरु सिनियर नेताहरु उपाध्यक्षमा र दोस्रो तहका नेताहरु सचिवमा हुनसक्ने बताएको छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।