पकौडाप्रेमी बेलायतका यी जोडी, जसले बच्चाको नामनै यही राखिदिए

person explore access_timeभदौ १९, २०७९ chat_bubble_outline0

मानिसहरू प्रायः आफ्ना सन्तानलाई सकेसम्म प्यारो र राम्रो अर्थ आउने नाम दिन खोज्छन् । तर बेलायतका एक दम्पतीले आफ्नो बच्चालाई दक्षिण एसियाली खानाको नाम दिएका छन् । आयरल्यान्डको न्यूटाउनअबेमा बस्दै आएका उक्त दम्पतीले शिशुको नाम ‘पकोरा’ राखेका छन् ।  भारतमा पकोरा भनिने यो खानालाई नेपालमा भने पकौडा भनिन्छ । 


भारतीय परिकार पेस गर्दै आएको ‘द क्याप्टन्स टेबल’ नामक न्यूटाउनअबेको चर्चित रेस्टुरेन्टले सामाजिक सञ्जालमा बच्ची र उनको नामसहित फोटो शेयर गरेपछि अहिले भारतीय मिडियामा यसको चर्चा भइरहेको छ । सोही रेस्टुरेन्टमा नियमित आउने शिशुका आमाबुवालाई त्यहाँको पकोरा (पकौडा) एकदम मन पर्थ्यो, यति धेरै की तिनले आफ्नो नवजात शिशुको नाम नै पकोरा राखे ।रेस्टुरेन्टले फेसबुक र ट्वीटरमा राखेको पकोरा नामक शिशुको फोटो अहिले ब्रिटिस सामाजिक संचालन प्रयोगकर्तामाझ चर्चित भइरहेका भएको छ । सामाजिक संजाल प्रयोगकर्ताहरूले उक्त तस्बिर सेयर गर्दै रमाइलो प्रतिक्रिया दिइरहेका छन् । एक जना प्रयोगकर्ताले लेखेका छन्,‘मेरो दुई बच्चा छन् । तिनको नाम चिकेन र टिक्का हो । अर्का प्रयोगकर्ताले भने व्यङ्ग्यात्मक रुपमा लेखेका छन् ,‘ म गर्भावस्थामा धेरै केरा र तरबुजा खान्थे । भगवानलाई धन्यवाद मैले मेरो इन्द्रिय प्रयोग गरेँ र मेरा बच्चाहरूको नाम केरा र तरबूज राखिनँ ।’  रेस्टुरेन्टको उक्त ट्वीटलाई हालसम्म २६ हजारभन्दा बढीले लाइक गरेका छन् भने १५०० ले रिट्वीट गरेका छन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।