संगीतकार सुनामको पशुपति आर्यघाटमा अन्त्येष्टि

person explore access_timeअसोज ३, २०७९ chat_bubble_outline0

सोमबार निधन भएका संगीतकार शुभ बहादुर सुनामको आजै पशुपति आर्यघाटमा अन्त्येष्टि गरिएको छ । आर्यघाटमा हिन्दु संस्कार अनुसार उनको अन्तिम संस्कार गरिएको हो ।


अन्त्येष्टि अगाडि पशुपतिमै उनको शवलाई अन्तिम श्रद्धाञ्जलीका लागि राखिएको थियो । उनलाई अन्तिम श्रद्धाञ्जली दिन गीतसंगीत क्षेत्रका थुप्रै व्यक्तित्वको उपस्थिति रहेको थियो । सुनामको  बिहान साढे ४ बजे निधन भएको हो । काठमाडौंको क्षेत्रपाटीमा जन्मिएका उनी ७४ वर्षका थिए । उनी लामो समयदेखि मिर्गौलाको समस्याबाट पीडित थिए ।५५ वर्षदेखि  नेपाली संगीतमा सक्रिय  उनको स्याक्सोफोनमा विशेष दक्खल थियो । उनले अघिल्लो पुस्ताका नारायणगोपाल, तारादेवी, प्रेमध्वाज प्रधानदेखि अहिलेका नयाँ पुस्ताका गायकगायिकासँग काम गरेका थिए । नेपाली सेनामा पनि लामो समय काम गरेका सुनाम नेपाली सेनामा सहायक रथीसम्म पुगेर जनताको सेवा गरेका थिए ।  सफल संगीतकार, रचनाकार र एरेन्जरका रूपमा पनि उनी परिचित थिए । उनको संगीतमा मीरा राणाले गाएको गीत ‘फूलै फूलको मौसम तिमीलाई’  र दीप श्रेष्ठले गाएको ‘हुँ यात्री एउटा’ गीत सदाबहार मानिन्छन् । नारायणगोपालको स्वर रहेको ‘तिमीले भनेका सारा देव छोएर’ उनको कालजयी संगीत हो । गजल गायक गुलाम अलीद्वारा गाइएका केही नेपाली गीतमा पनि उनको संगीत सुन्न सकिन्छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।