कर्मचारीले के गर्छन् भनेर जान्न कम्पनीले शौचालयभित्र लगायो सिसिटिभी क्यामरा

person explore access_timeअसोज ४, २०७९ chat_bubble_outline0

एउटा चिनियाँ कम्पनीले ट्वाइलेट बुथ माथि सिसिटिभी क्यामेरा जडान गरेको भन्दै आक्रोश व्यक्त गरिएको छ । कर्मचारीले आफ्नो ‘टोयलेट ब्रेक’ मा के गर्छन् भनेर अनुसन्धान गर्न सिसिटिभी जडान गरेका थिए ।


कामका बेला शौचालय प्रयोग चीनमा लामो समयदेखि विवादास्पद विषय बनेको छ । विगतमा, शौचालयमा धेरै समय बिताएकोमा कर्मचारीको तलब कटौती गर्ने कम्पनीहरू, दिनमा एक पटकभन्दा बढी शौचालय प्रयोग गरेकोमा कामदारहरूलाई जरिवाना गर्ने कम्पनीहरू र शौचालयका बुथहरूमा टाइमर जडान गर्ने कम्पनीहरूको बारेमा पनि पढ्न पाइएको छ । तर फुइजान प्रान्तस्थित जियामेनको एउटा टेक्नोलोजी कम्पनीले जे गरेको छ, त्यो माथि दिइएका उदाहरणभन्दा पनि बढी विवादास्पद छ । उक्त कम्पनीले बाथरुम ब्रेकमा कुन कुन कर्मचारीले मोबाइल फोन चलाउँछन् भनेर निगरानी गर्न सिसिटिभी जोडेको थियो ।बाथरुममा जडान गरिएको सिसिटिभी क्यामराको फुटेज चिनियाँ सोसल मिडियामा पछिल्लो समय निकै भाइरल भइरहेका छन् । लिथियम ब्याट्रीको उत्पादनमा विशेषज्ञता हासिल गर्ने सरकारी स्वामित्वको कम्पनी सियामेनमा रहेको चाइना एभिएसन लिथियम ब्याट्री टेक्नोलोजी कम्पनी लिमिटेडको बाथरूमको पृष्ठभूमिलाई चिन्न धेरैलाई लामो समय लागेन ।फोटोमा देखाइएका तीनजना व्यक्तिमध्ये दुईजनालाई जागिरबाट निष्कासन गरिएको र तेस्रोलाई गम्भीर दण्ड स्वरुप मासिक पं्रदर्शन शून्यमा झारिएको बताइएको छ ।

तस्बिरहरू भाइरल भएपछि चाइना एभिएसन लिथियम ब्याट्री टेक्नोलोजी कम्पनी लिमिटेडलाई समाचार एजेन्सीहरुले सम्पर्क गर्न थालेपछि, कम्पनीले एउटा विज्ञप्ति जारी गर्दै लीक गरिएका फोटोहरू आफ्नो सिसिटिभी क्यामराले रेकर्ड गरेको स्वीकार गरे ।  तर, कम्पनीको शौचालयभित्र कसले धुम्रपान गर्छ भनेर निगरानी गर्ने उद्देश्यले यस वर्ष मात्रै क्यामेरा जडान गरिएको कम्पनीले जानकारी दिएको छ ।

तर कारण जे जस्तो भएपनि शौचालयमा सिसिटिभी जडान गर्नुलाई कुनै पनि हालतमा स्विकार्य नहुने धेरैले बताएका छन् ।

‘ओह माई गड ! गोपनियताको कुरा खोई त ?’ एकजना वेबो प्रयोगकर्ताले सोधे ।

‘उनीहरुले मानिसलाई जनावर झैँ व्यवहार गर्छन्, रत्तिभर पनि सम्मान छैन, मानवताको खोई ?’ अर्काले प्रश्न गरे ।

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।