कार, जिप, भ्यानको आयात प्रतिबन्ध खुला गर्न नाडाको माग

person explore access_timeअसोज ६, २०७९ chat_bubble_outline0

नाडा अटोमोबाइल्स एसोसिएसन अफ नेपालले कार,जिप, भ्यान लगायतका सवारी लगाइएको प्रतिबन्ध खुला गर्न माग गरेको छ । बिहीबार राजधानीमा नेपालको पहिलो ईभी अटो शो, २०२२ को उद्घाटन समारोहमा बोल्दै अध्यक्ष ध्रुव थापाले यस्तो माग गरेका हुन् ।


कुल गार्हस्थ उत्पादन (जीडीपी)मा एक्लैको २५ प्रतिशत बढी योगदान रहेको अटोमोबाइल्स सेक्टरले आयातको दुई गुणा बढी राजस्वमा योगदान दिएको अध्यक्ष थापाले बताए । तथापि, राज्यले अटोमोबाइल्सलाई आयात वृद्धि गर्ने र विदेशी मुद्रा सञ्चितिमा कमी आउने भन्दै आयातमा प्रतिबन्ध लगाएको छ । यसप्रति नाडाको गम्भीर आपत्ति रहेको थापाले बताए  ।सरकारको आयात प्रतिबन्धको नीति र राष्ट्र बैंकको कर्जा तथा अटो एलसी नीतिले अटो क्षेत्र दोहोरो चपेटामा परेको उनले बताए । जसका कारण कुल अटो व्यवसायीहरु मध्ये १५ प्रतिशत विस्थापित भइसकेको र हजारौं रोजगारी समेत गुमाएको उनले बताए । यस्तो दर्दनाक अवस्थाबाट थप क्षति हुनबाट रोक्न तत्काल आयात प्रतिबन्ध खुल्ला गर्न अध्यक्ष थापाले सरकारसँग माग गरे ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।