अपराध

लाल मोहम्मद हत्याका योजनाकार : नेपालीसँग विवाह, क्यासिनोको लत

७० लाख लुटपाटको घटनामा पनि फरार रहेको पाइयो

person explore access_timeअसोज ६, २०७९ chat_bubble_outline0

काठमाडौंको गोठाटारमा व्यवसायी लाल मोहम्मदको गोली हानेर हत्या भएको घटनामा मुख्य योजनाकार भनिएका व्यक्तिको पृष्ठभूमि आपराधिक रहेको खुलेको छ । भारत घर भएका नितेन मदन अरोरा लामो समयदेखि नेपालमा बसेर अपराधमा संलग्न भएको पाइएको हो । आमालाई नेपालमा डेरा लिएर राखेका उनले नेपाली युवतीसँग नै विवाह गरेका छन् ।


सर्लाहीको हरिवन नगरपालिका–२ घर भएका लाल मोहम्मदको हत्या गर्नुअघि नै उनी प्रहरीको खोजी सूचीमा थिए । ‘नितेलाई लुटपाट आरोपमा खोजिरहेका थियौं’ अनुसन्धानमा संलग्न एकजना प्रहरी अधिकृत भन्छन्, ‘न्युरोडबाट उनले ७० लाख नगद लुटेर भागेका थिए ।’१ वर्षअघि उनले न्यूरोडबाट ७० लाख नेपाली रुपैयाँ लुटेर भागेको प्रहरीको भनाइ छ । सो पैसा हुण्डीको भएको प्रहरीको अनुसन्धान निष्कर्ष छ । पीडितले ७० लाख नेपाली र ३० लाख भारतीय रुपैयाँ लुटिएको दाबी गरेका छन् । तर, हुण्डीको पैसा भएकाले पीडित पनि खुलेर आउन नसक्दा अनुसन्धानले गति लिएको थिएन ।

​तर, प्रहरी वृत्त जनसेवा र जिल्ला प्रहरी परिसर काठमाडौंले नितेनमाथि निगरानी गरिरहेको थियो । हाल फरार नितेन लामो समयदेखि काठमाडौंमा बस्दै आएको बताइएको छ । उनका दाइ र आमा अहिले काठमाडौंमै छन् । हरियाणा स्थायी घर भएका नितेनले पत्नीलाई दिल्लीमा राखेका छन् । क्यासिनोमा लत लागेर नितेनले लाखौं सिध्याएको अनुसन्धानमा संलग्न प्रहरी अधिकृतहरु बताउँछन् ।

उदय सेट्ठीलाई जुत्ता पुर्‍याउँथे
लाल मोहम्मदको हत्या कनेक्सन भारतीय अन्डरवल्र्ड डन उदय सेट्ठीसँग देखिएको छ । रसुवा कारागारमा रहेका अन्डरवल्र्ड डन सेट्ठीसँग नितेन नियमित टेलिफोन सम्पर्कमा थिए । काठमाडौंबाट ब्राण्डेड जुत्ता बोकेर उनी सेट्ठीलाई भेट्न रसुवा कारागार जान्थे । उनले सेट्ठीको इशारामा काम गर्ने गरेको अनुसन्धानमा संलग्न एकजना प्रहरी अधिकृतले रातोपाटीलाई बताए ।

अन्डरवल्र्ड डन छोटा राजनका मुख्य सहयोगी सेट्ठी सामाखुसीका व्यवसायी केदार कक्षपतीका छोरा निरजलाई अपहरण गरेर १ करोड ५० लाख फिरौती लिएको मुद्दामा जेल परेका हुन् ।

लाल मोहम्मद पनि लामो समय रसुवा कारागारमा बसेका थिए । २०६४ असार २० मा काठमाडौंको अनामनगरस्थित धोबिखोलामा बाराका बलराम पटुवालाई गोली हानेर हत्या गरेपछि जेल परेका उनी करिब १० वर्षपछि निस्केका थिए ।

पटुवा जाली नोट कारोबारमा जोडिएका थिए । विगतमा जाली नोट कारोबारमा जोडिएका व्यक्तिहरुको हत्यामा पनि छोटा राजन र  भारतीय अन्डरवल्र्ड बब्लु श्रीवास्तव र ‘बब्बु’ भनिने त्रिलोक सिंह उर्फ दीपक शाहीको समूह संलग्न हुँदै आएको छ । बब्लु अहिले जेलमा छन् । उनी जेल परेपछि नेपालमा बब्बुको समूह प्रयोग हुने गरेको इतिहास छ । 
लाल मोहम्मद हत्यालाई प्रहरी अधिकारीहरुले पुराना जाली नोट कारोबारीको हत्याको श्रृङ्खलासँग जोडेर अनुसन्धान गरिरहेका छन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।