सन् २०२३-२०३३ लाई भ्रमण दशकको रूपमा मनाइने

person explore access_timeअसोज ८, २०७९ chat_bubble_outline0

नेपाल भ्रमण दशक मनाइने भएको छ । सरकारले सन् २०२३ देखि २०३३ लाई भ्रमण दशकको रूपमा मनाउने भएको हो । शुक्रबार बसेको मन्त्रीपरिषद्को बैठकले यस्तो निर्णय गरिसकेको संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन सचिव सुरेश अधिकारीले जानकारी दिए ।


कोभिड-१९ का कारण अति प्रभावित नेपालको पर्यटन उद्योगको प्रवर्द्धनका लागि निजी क्षेत्रसँगको सहकार्यमा भ्रमण दशक मनाउन लागिएको उनले बताए । यसअघि सरकारले भ्रमण वर्ष २०२० घोषणा गरेको थियो । तर सुरुवाती चरणमै विश्वमा फैलिएको कोभिडका कारण सो भ्रमण वर्ष प्रभावित हुन पुगेको थियो । २० लाख पर्यटन भित्र्याउने लक्ष्य राखेर घोषणा गरिएको भ्रमण वर्षमा मुस्किलले दुई लाख मात्र विदेशी पर्यटक भित्रिएका थिए । कोभिड-१९ पछि पर्यटन उत्थान कार्यक्रम सार्वजनिक गरेको मन्त्रालयले यसअघि नै भ्रमण दशक मनाउने उद्घोष गरिसकेको थियो । सोही योजना मुताबिक सरकारले भ्रमण दशक मनाउने निर्णय गरेको हो । साथै, नेपाल होटल व्यवसायी संघ (हान) को आयोजनामा शनिबारदेखि राजधानीमा नेपाल हस्पिटालिटी कन्क्लेभ, २०२२ समेत सुरु भएको छ । होटल, सत्कार तथा खानाका परिकार सम्बन्धी आयोजित छलफल आइतबार साँझसम्म चल्नेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।