‘फेष्टिभ मुड’मा सेयर बजार, ४८ करोडको कारोबार

person explore access_timeअसोज १२, २०७९ chat_bubble_outline0

सेयर बजारमा ‘फेष्टिभ मुड’ देखिएको छ । नेपालीको ठूलो चाडपर्व मध्येको दशैं सुरु भएकोले लगानीकर्ता निस्क्रिय भएका छन् । यसैकारण कारोबार रकम घटेको छ ।


नेपाल स्टक एक्सचेन्ज (नेप्से) का अनुसार आज बजार मापक नेप्से परिसूचक ६.४१ अंकले बढेर १८३७.४६ अंकमा पुगेको छ । परिसूचक सामान्य रुपमा बढेको भएपनि कारोबार रकम भने उत्साहजनक छैन । आज जम्मा ४८ करोड ५४ लाख रुपैयाँ बराबरका १३ लाख ७० हजार कित्ता सेयर खरिद विक्री भएका छन् ।नेप्सेका अनुसार मन्दाकिनी हाइड्रोको सेयर मूल्य ९.२ प्रतिशतले बढेको छ । यस्तै, अभियान लघुवित्त वित्तीय संस्थाको ८.१९, सपोर्ट माइक्रोफाइनान्सको सेयर ७.८ र न्यादी हाइड्रोपावरको सेयर मूल्य ५.३९ प्रतिशतले बढेको छ ।बढेको बजारमा पनि केही समुहका सूचक भने घटेका छन् । नेप्सेले दिएको जानकारी अनुसार ट्रेडिङ समुहको सूचक ४.३६ अंकले, फाइनान्स समुहको सूचक ३.८९ अंकले, अन्य समुहको सूचक २.९४ अंकले र म्युचुअल फण्ड समुहको सूचक ०.०६ अंकले घटेका छन् । अन्य समुहका सूचक भने बढेका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।