‘१० करोड छैन’ भन्दै माओवादी केन्द्रका नेताले लिए उम्मेदवार नबन्ने निर्णय

person explore access_timeअसोज १२, २०७९ chat_bubble_outline0

 ‘चुनाव या अमिर (धनी)ले लड्ने रहेछ, या त फकिर (जोगी) ले नै लड्ने रहेछ, म न फकिर भएँ, न अमिर भएँ’ यो पीडा हो नेकपा माओवादी केन्द्रका नेता एवं प्रतिनिधिसभा सदस्य रामेश्वर राय यादवको । आफू अमिर पनि नरहेको र फकिर पनि नभएका कारण यसपटकको चुनावमा उम्मेदवार नबन्ने घोषणा उनले गरेका छन् । उनको नाम प्रतिनिधिसभातर्फ सर्लाही–३ बाट सिफारिस भएको छ । टिकट पाउने निश्चित हुँदैहुँदै पनि उनी चुनाव लड्नबाट पछाडि हटेका छन् ।


कारण खुलाउँदै उनले भने, ‘चुनावमा १० करोड रुपैयाँभन्दा बढी खर्च हुन्छ, जुन रकम मसँग छैन । त्यही भएर चुनाव नलड्ने निष्कर्षमा पुगेको छु ।’ आफ्नो पार्टी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ लाई पनि आफूले यसबारे जानकारी गराइसकेको उनले बताए ।मधेसवादी दलबाट माओवादी केन्द्रमा आएका नेता रामेश्वर राय यादव २०७४ को चुनावमा प्रतिनिधिसभा सदस्यमा २३ हजार मत ल्याएर जितेका थिए । २०७४ को स्थानीय चुनावमा उनका छोरा विक्रम राय यादव गाउँपालिका अध्यक्षमा जितेका थिए ।अहिले पाँच दलीय गठबन्धनबीच तालमेल हुने भएकाले निर्वाचन जित्न अझ सजिलो भए पनि रामेश्वरले उम्मेदवार नबन्ने घोषणा गरेका हुन् । उनी भन्छन्, ‘चुनाव जितेर के नै गर्न सकिन्छ र ? म यत्रो पटक सांसद भएँ, मन्त्री भएँ तर केही गर्न सकिएन ।’

संसदमा गएर पनि तलबभत्ता खानेबाहेक केही गर्न सक्ने अवस्था नरहेको भन्दै उनले असन्तुष्टि जनाए । उनले भने, ‘देशकै सिस्टम यस्तो भइसकेको छ कि जितेर आए पनि केही गर्ने अवस्था छैन, संसदमा गएर पनि तलबभत्ता खानेबाहेक जनताको हितमा कुनै काम हुँदैन ।’

चुनाव जितेर पाँच वर्षसम्म संसद धाउने र मौका मिलेमा मन्त्री बन्ने अवसरकै लागि आफू चुनाव लड्ने पक्षमा नरहेको उनले बताए । ‘यत्ति कामका लागि १० करोड रुपैयाँ खर्च गर्ने पक्षमा म छैन,’ उनले भने ।

सर्लाही क्षेत्र नम्बर ३ बाट रामेश्वर राय यादवसहित माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्ड, अच्युतम काफ्ले, रामकुमार यादव, भरत थापा, सरस्वती मिश्रा र रामप्रसाद उप्रेतीको नाम माओवादी केन्द्रबाट सिफारिस भएको छ । रामेश्वर राय नेपाल सद्भावना पार्टीबाट पटकपटक चुनाव लडेर मन्त्री भइसकेका हुन् । माओवादी केन्द्रमा आएर पनि उनी सांसद र मन्त्रीसम्म भए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।