२२ वर्षकी अमिनीको मृत्युमा इरानका राष्ट्रपतिले भने, ‘म दुःखी छु तर अव्यवस्था सहन सक्दिनँ’

person explore access_timeअसोज १३, २०७९ chat_bubble_outline0

इरानका राष्ट्रपति इब्राहिम रायसीले २२ वर्षीया महसा अमिनीको मृत्यु र यसका लागि देशव्यापी रुपमा भइरहेको चर्को विरोधबारे प्रतिक्रिया दिएका छन् । उनले भने, ‘अमिनीको मृत्युमा पूरा देश दुःखी छ तर जसरी अव्यवस्था फैलाइँदैछ त्यो सहन सकिँदैन ।’


समाचार एजेन्सी रोयटर्सका अनुसार एक स्थानीय सञ्चारमाध्यमलाई दिएको अन्तरवार्तामा राईसीले भने, ‘यो दुर्भाग्यपूर्ण घटनाबाट हामी सबै दुखी छौं तर अराजकता फैलाएको सहन सक्दैनौँ । सरकारका लागि मानिसहरुको सुरक्षा सबैभन्दा बढी महत्वपूर्ण छ । दंगा गरेर जनताको शान्ति भंग गर्न कसैलाई पनि छुट छैन ।’२२ वर्षीया महसा अमिनीको तेहरानमा १३ सेप्टेम्बरमा हत्या भएको थियो । हिजाब राम्रोसँग नलगाएको भन्दै तेहरानको मोरालिटी पुलिसले उनलाई पक्राउ गरेको थियो, त्यसपछि उनलाई अस्पताल भर्ना गर्नुपरेको थियो र उपचारको क्रममा उनको मृत्यु भयो ।यसपछि यस मृत्युको विरोधमा देशका ८० भन्दा बढी सहरमा विरोध प्रदर्शन भइरहेका छन् । विरोधमा, इरानी महिलाहरूले हिजाब र हेड स्कार्फमा आगो लगाइरहेछन्, जबकि धेरै महिलाहरूले आफ्नै कपाल काटेको भिडियोहरू बाहिर आएका छन् ।

प्रहरीले प्रदर्शनकारीमाथि अश्रुग्यास र गोलीसमेत प्रहार गरेको छ । सुरक्षाकर्मीको कारबाहीका बाबजुद पनि प्रदर्शन रोकिने छाँटकाँट छैन ।

हालै सामाजिक सञ्जालमा एउटा भिडियो सार्वजनिक भएको छ जसमा इरानी जनताले ‘तानाशाहको मृत्यु’को नारा लगाएर विरोध प्रदर्शन गरिरहेका छन् ।

 


 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।