दशकौँपछि अमेरिकामा खतरनाक आँधी

person explore access_timeअसोज १३, २०७९ chat_bubble_outline0

अमेरिकाको फ्लोरिडाको दक्षिण–पश्चिम तटमा शक्तिशाली आँधी इयान ठोक्किँदा भारी वर्षा र बाढीको अवस्था छ, साथै तीब्र हावा पनि चलिरहेको छ ।​ दशकौंपछि पहिलो पटक अमेरिकामा यस्तो खतरनाक आँधी आएको हो ।


बुधबार आएको यो आँधीलाई तीव्रताका आधारमा पाँचौं श्रेणीमा राखिएको छ र प्रति घण्टा २५० किलोमिटरको गतिमा हावा चलिरहेका छन् । आँधीको बाटोमा पर्ने घर खाली गर्न आदेश दिइएको छ । लाखौँ मानिसलाई बिस्थापित गरिसकिएको छ । इलाकामा बिजुलीको आपूर्ति ठप्प छ । लगभग १८ लाख मानिस अँध्यारोमा बस्न बाध्य छन् ।फ्लोरिडाका गभर्नर रन डिसेनटिसले बुधबार भने, ‘मानिसहरुका लागि प्रार्थना गर्नुहोस् । यो असाध्यै खराब दिन हो ।’ इन्टरनेशनल हरिकेन रिसर्च सेन्टरका एसोसिएट डाइरेक्टर एरिक सल्नाले भने, ‘आँधीका कारण समुद्रको पानीले निम्त्याउने विनाशलाई नदेखेसम्म कल्पना गर्न पनि गाह्रो हुन्छ ।’एरिक सालनाका अनुसार तथ्याङ्क र इतिहास हेर्दा, हावाभन्दा पानीका कारण धेरै मृत्यु हुन्छ र इयानको अहिलेको अवस्था सबैभन्दा खराब छ ।

फ्लोरिडाको सम्पूर्ण पश्चिमी तटमा आँधीको चेतावनी जारी गरिएको छ । बुधवार र बिहीबार अमेरिका भित्र र बाहिर ४,००० भन्दा बढी उडानहरू रद्द गरिएका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।