राजनीति

मोरङमा यसरी टुङ्गियो भागबण्डा, गठबन्धनका नेताहरू उत्साहित

‘६ मध्ये ४ क्षेत्र कांग्रेसलाई, २ क्षेत्र माओवादीलाई दिने सहमति’

person explore access_timeअसोज १३, २०७९ chat_bubble_outline0

सत्ता गठबन्धनका प्रमुख चार दलबीच मोरङका ६ वटा निर्वाचन क्षेत्रमध्ये ४ वटा कांग्रेसलाई र २ वटा माओवादीलाई दिनेगरी लगभग सहमति जुटेको नेताहरुले बताएका छन् । आसन्न प्रतिनिधिसभाका लागि सत्तारुढ गठबन्धनबीच भागबण्डाका क्रममा मोरङको ६ वटै क्षेत्रबारे सहमति भइसकेको कांग्रेस मोरङका सभापति डिकबहादुर लिम्बूले बताए ।


०७४ सालको निर्वाचनमा जसले जितेको क्षेत्र हो, उसैलाई दिने सैद्धान्तिक सहमति भएअनुसार नै मोरङमा सहज रुपमा भागडण्डा टुङ्गिएको लिम्बूले बताए । ‘यसअघि माओवादीले जितेको क्षेत्र नम्बर ४ र ५ उसैले पाउने लगभग सहमति भएको छ,’ लिम्बूले भने, ‘बाँकी ४ वटा निर्वाचन क्षेत्र कांग्रेसको भागमा पर्छ ।’अझै सकेसम्म थप एउटा सिट आफूहरुले लिने प्रयासमा भने रहेको लिम्बूले बताए ।माओवादीका पोलिटब्यूरो सदस्य तथा मोरङ इन्चार्ज गोपी बहादुर अछामीले पनि मोरङमा सोही अनुसार बाँडफाँटको टुङ्गो लागेको बताए । ‘अन्तिम रुप दिन भने बाँकी छ, हाम्रो पार्टीले यसअघि जितेको निर्वाचन क्षेत्र नछोड्ने भनेको छ,’ अछामीले भने, ‘कांग्रेसले ४ र माओवादीले २ निर्वाचन क्षेत्र पाउने गरी सहमतिको अन्तिम चरणमा हामी छौं । आज दिनभरिमा सहमति भइसक्छ ।’

यता, जनता समाजवादी पार्टीका नेता तथा प्रदेश १ का स्वास्थ्यमन्त्री जयराम यादवले पनि मोरङको ४ वटा निर्वाचन क्षेत्रमा सहमति भइसकेको र क्षेत्र नम्बर ४ र ५ मा आफूहरुको पनि दाबी रहेको कारण माओवादी र जसपाबीच सहमति हुन बाँकी रहेको बताए ।

‘मोरङको क्षेत्र नम्बर ४ र ५ मा हाम्रो पनि दाबी छ,’ यादवले भने, ‘हामी र माओवादीबीच विवाद मिलेको खण्डमा मोरङमा मिल्छ, कांग्रेसले ४ र ५ नम्बर क्षेत्रमा दाबी छोडिसकेको मैले अनुमान गरेको छु ।’

सहमति भएको खण्डमा मोरङको क्षेत्र नम्बर १ बाट कांग्रेसका डिकबहादुर लिम्बू, २ नम्बर क्षेत्रमा कांग्रेसका डा.मिनेन्द्र रिजाल र सुजाता कोइरालामध्ये एक जना, ३ बाट कांग्रेसका सुनिल शर्मा, ४ बाट माओवादीका अमनलाल मोदी, ५ बाट माओवादीकै शिवकुमार मण्डल र मोरङ क्षेत्र नम्बर ६ बाट कांग्रेस नेता डा. शेखर कोइरालाले एमालेसँग प्रतिस्पर्धा गर्नेछन् ।

एमालेले भने १ नम्बर क्षेत्रमा घनश्याम खतिवडा र शिवमाया तुम्वाहाम्फेमध्ये एक जना, २ बाट ऋषिकेश पोखरेल, ३ बाट भानुभक्त ढकाल, ४ बाट विनोद ढकाल, ५ बाट गयानन्द मण्डल र ६ नम्बरबाट लालबाबु पण्डित र टिकाराम पुरीमध्ये एक जनालाई उम्मेदवार बनाउने सम्भावना छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।