काबुलको एक शैक्षिक केन्द्रमा विस्फोट हुँदा कम्तीमा १९ जनाको मृत्यु

person explore access_timeअसोज १४, २०७९ chat_bubble_outline0

अफगानिस्तानको राजधानी काबुलको एक शैक्षिक केन्द्रमा भएको आत्मघाती बम आक्रमणमा कम्तीमा १९ जनाको मृत्यु भएको छ भने कैयौं घाइते भएका छन् । प्रहरीका अनुसार सहरको पश्चिमी भागको दश्त–ए–बर्चीस्थित काज शिक्षा केन्द्रमा विस्फोट भएको हो ।


विद्यार्थी परीक्षा दिइरहेका बेला विस्फोट भएको केन्द्रका कर्मचारीले बताएका छन् । यस क्षेत्रमा बसोबास गर्ने अधिकांश मानिस हजारा समुदायका छन् । विगतमा पनि हजारा समुदायलाई लक्षित गरी आक्रमण भएका छन् ।अहिलेसम्म कुनै पनि संगठनले विस्फोटको जिम्मेवारी लिएको छैन ।तालिवानले गर्यो आक्रमणको निन्दा

तालिवानको आन्तरिक मन्त्रालयले आक्रमणको निन्दा गर्दै सुरक्षा बल घटनास्थलमा पुगेको बताएको छ । अब्दुल नाफी टकोरले नागरिकमाथि आक्रमणले ‘शत्रुको अमानवीय क्रुरता र नैतिक मूल्यमान्यताको कमी’ प्रमाणित गरेको बताए ।

अफगानिस्तानको सत्तामा अघिल्लो वर्ष अगस्टमा तालिबानको फिर्ता भएको छ र उनीहरुले देशको अवस्थालाई स्थिर बनाउन प्रयास गरिरहेको बताएका छन् । तर, देशमा तालिवानको विपक्षी इस्लामिक स्टेटले आक्रमण जारी राखेको छ ।

यसअघि पनि दस्त–ए–बर्चीमा धेरै आक्रमण भएका छन् । केही आक्रमणमा विद्यालय र अस्पताललाई निशाना बनाइएको थियो । गत वर्ष, अफगानिस्तानमा तालिबान सत्तामा फर्कनु अघि, दश्त–ए–बर्चीमा गर्ल्स स्कुलमा हमला भएको थियो जसमा ८५ जना मारिएका थिए । मृत्यु हुनेमा धेरैजसो विद्यार्थी थिए र यसमा सयौँ घाइतेसमेत भएका थिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।