दादासाहेब फाल्के लिँदै आशाले भनिन्– ‘मेरा सबै इच्छा पूरा भए’

person explore access_timeअसोज १५, २०७९ chat_bubble_outline0

बलिउड अभिनेत्री आशा पारेख ६८ औं दादासाहेब फाल्के अवार्डबाट सम्मानित भएकी छिन् । राष्ट्रपति द्रौपदी मुर्मुले आशालाई एक कार्यक्रमका बीच अवार्ड प्रदान गरिन् । अवार्ड पाउँदा निकै खुसी लागेको आशाले बताइन् ।


‘यो अवार्ड मेरो जन्मदिनको दुई दिनअघि नै पाएछु । यो मेरो ८० औं जन्मदिनका लागि सबैभन्दा राम्रो उपहार हो । यो अवार्ड पाउँदा खुसी लागेको छ । मेरा सबै इच्छा पूरा भएजस्तो लाग्छ । सुरुमा यो अवार्ड पाएको थाहा पाएपछि पत्याउनै सकिनँ । तर अहिले यो अवार्ड पाएको जस्तो लाग्छ ।आशाको जन्म मुम्बईमा भएको थियो । उनले १० वर्षको उमेरमा आफ्नो अभिनय करियर सुरु गरेकी थिइन् । आशाले करिब ९५ बलिउड फिल्ममा काम गरिसकेकी छिन् । उनी पछिल्लो पटक सन् १९९९ मा आएको फिल्म ‘सर आँखो पर’ मा देखिएकी थिइन् । आशा ११ पटक लाइफटाइम एचिभमेन्ट अवार्डबाट सम्मानित र १९९२ मा भारत सरकारले उनलाई देशको प्रतिष्ठित पद्मश्री अवार्डबाट सम्मानित गरेको थियो ।आशा हाल डान्स एकेडेमी ‘कारा भवन’ चलाइरहेकी छिन् । यसबाहेक मुम्बईको सान्ता क्रुजमा उनको अस्पताल ‘बीसीजे अस्पताल र आशा पारेख रिसर्च सेन्टर’ पनि सञ्चालनमा छ ।–दैनिक भास्कर  
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।