उत्तर कोरियाद्वारा फेरि दुईवटा ब्यालेस्टिक मिसाइल प्रक्षेपण

person explore access_timeअसोज १५, २०७९ chat_bubble_outline0

उत्तर कोरियाले फेरि दुईवटा ब्यालेस्टिक मिसाइल प्रहार गरेको छ । यसको पुष्टि गर्दै दक्षिण कोरियाली अधिकारीहरूले क्षेप्यास्त्रहरू जापानको सागरतर्फ प्रहार गरिएको बताएका हुन् ।  जापानको विदेश मन्त्रालयले पनि मिसाइल प्रहार भएको पुष्टि गरेको छ ।


जापानी कोस्ट गार्डका अधिकारीहरूका अनुसार मिसाइलहरू जापानको विशेष आर्थिक क्षेत्र बाहिर खसेका थिए र तिनीहरूको कुनै पनि जहाजमा क्षति पुगेन। प्योङयाङको सुनान क्षेत्रबाट शनिबार बिहान ६ः ४५ र ७ः ०३ मा मिसाइल प्रक्षेपण गरिएको दक्षिण कोरियाली समाचार एजेन्सी योनहापले संयुक्त चिफ अफ स्टाफलाई उद्धृत गर्दै जनाएको छ।अमेरिकी उपराष्ट्रपति कमला ह्यारिसको दक्षिण कोरिया भ्रमण सकिएलगत्तै उत्तर कोरियाले बिहीबार क्षेप्यास्त्र प्रहार गरेको थियो । उत्तर कोरियाले यो वर्ष मिसाइल प्रक्षेपणको संख्या बढाएको छ । उत्तर कोरियाले सन् २०१७ मा पहिलो अन्तरमहादेशीय ब्यालेस्टिक मिसाइल परीक्षण गरेको थियो।केही रिपोर्टमा उत्तर कोरियाले आगामी केही हप्तामा परमाणु हतियारको परीक्षण गर्ने दाबी पनि गरिएको छ । उत्तर कोरियाले यस वर्षको सुरुदेखि हालसम्म २० वटा ब्यालेस्टिक मिसाइल र दुईवटा क्रुज मिसाइल परीक्षण गरिसकेको छ । पछिल्लो एक हप्तामा यो चौथो परीक्षण थियो जसमा कुल ६ वटा मिसाइल प्रहार गरिएको थियो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।