रुसको निन्दा गर्ने प्रस्तावमा भारत र चीनले मतदान गरेनन्

person explore access_timeअसोज १५, २०७९ chat_bubble_outline0

युक्रेनका चारवटा नयाँ क्षेत्रमा रुसको कब्जा र त्यहाँको जनमत संग्रहको विरुद्धमा निन्दा गर्ने प्रस्तावमा भारतले संयुक्त राष्ट्रसंघको सुरक्षा परिषद्मा मतदानबाट आफूलाई टाढा राखेको छ । रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले शुक्रबार चार युक्रेनी क्षेत्रलाई रुससँग गाभ्ने घोषणा गरेका थिए। त्यसपछि अमेरिका, संयुक्त राष्ट्रसंघलगायत अन्य देशले यसको कडा निन्दा गरेका छन् ।


संयुक्त राष्ट्र सुरक्षा परिषदले युक्रेनका चार क्षेत्रहरू कब्जा गरेकोमा रुसको निन्दा गर्ने प्रस्तावमा मतदान गर्‍यो, जुन उसले भिटो गर्‍यो। रुसको अतिक्रमण विरुद्ध ल्याइएको मस्यौदा प्रस्तावमा पन्ध्र देश सदस्य रहेको सुरक्षा परिषद्का १० राष्ट्रले मतदान गरे पनि चीन, ग्याबोन, भारत र ब्राजिल भने त्यसबाट टाढा रहे । –बीबीसी हिन्दी

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।