वीरगञ्जमा रोमाञ्चक खेल ‘थ्रील फ्याक्ट्री’ सञ्चालनमा

person explore access_timeअसोज २०, २०७९ chat_bubble_outline0

वीरगञ्जमा रोमाञ्चक खेल ‘थ्रील फ्याक्ट्री’ सञ्चालन गरिएको छ । विद्यालयमा पढ्ने उमेरका बालबालिकादेखि किशोर र युवासमेतका लागि एउटै छानामुनि रमाइलो गर्ने नयाँ भर्सनको खेल खेल्ने थलो हो थ्रील फ्याक्ट्री ।


चाचान ग्रुपको नयाँ पुस्ताले यो फ्याक्ट्री सञ्चालन गरेको होे । ४० वर्षीय निखिल चाचानले नेपालका नयाँ पुस्ताले रुचाउने एडभेन्चर खेललाई व्यवसायका रुपमा सञ्चालन गरेका हुन् ।अचेलका बालबालिका बिदाको दिन घरमै बसेर मोबाइलमा ‘एडभेन्चर’ गेम खेल्ने गरेको जिकिर गर्दै उनले भने, ‘आजको बालबालिकालाई एडभेन्चर मन पर्ने गरेको छ । त्यसैलाई व्यवसायमा ल्याउने सोचको उपज हो यो ।’उनी भन्छन्, ‘भारतका केही स्थानमा यस्तो प्रकृतिको विजनेसले राम्रो बजार पाइरहे पनि नेपालमा यसले सफलता पाउला कि नपाउला भन्ने डर त थियो । तर परिवारमा छलफल गरेपछि सबैजनाले अनुमोदन गरिदिनुभयो ।’

यो व्यापार आफू र आफ्नो परिवारका लागि एकदमै नयाँ रहेको र त्यसमा पनि वीरगञ्ज जस्तो सहरमा यसलाई सञ्चालन गर्नु निकै चुनौतीपूर्ण रहेको उनले बताए । ‘वीरगञ्जको समाज अझै पनि यस्ता कुरामा त्यति चासो राख्दैन, अझै हाम्रो मधेसको समाज नयाँ सोचका लागि उदार पनि छैन । तर पनि मैले गरेको अठोटमा मेरा परिवारले पूर्ण सहयोग गरे,’ उनले भने ।

उक्त ‘थ्रील फ्याक्ट्रीमा’ अहिले १५ वटा ‘एडभेन्चर एक्टीभिटी’ सञ्चालनमा रहेको उनले सुनाए । यसलाई अझै विस्तार गरेर २५ वटा क्रियाकलापसम्म पु¥याउने लक्ष्य रहेको सञ्चालक निखिलको भनाइ छ । उनले ‘थ्रील फ्याक्ट्री’ नेपालको विभिन्न सहरमा समेत विस्तार गर्ने योजना रहेको बताए ।

 

करिब ६ करोडको लागतमा खोलिएको उक्त फ्याक्ट्रीमा सुटिङ रेन्च, नेट क्रिकेट, बुल राइड, थ्री सिक्सटी, सफ्ट प्ले फोर किडस्, रोपवे कोर्स र जीप साइकल जस्ता मनोरञ्जनात्मक सेवा सञ्चालनमा छ । युवा व्यवसायी चाचान सुनाउँछन्, ‘मैले यो व्यवसाय कन्सेप्टमा खोलिए पनि बालबालिका देखि सबै समूहका व्यक्ति रमाएको देख्दा आत्मसन्तुष्टि मिल्छ ।’

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।