विहीबार, २६ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

अमेरिकाले साउदी अरेबियासँगको सम्बन्धको पुनः मूल्याङ्कन गर्ने

आइतबार, ३० असोज २०७९, २१ : १२
आइतबार, ३० असोज २०७९

अमेरिकी राष्ट्रिय सुरक्षा सल्लाहकार जेक सुलिभानले साउदी अरेबियासँगको सम्बन्धको पुनः मूल्याङ्कन गर्ने घोषणा गरेका छन्। ओपेकले कच्चा तेलको उत्पादन कटौती नगर्ने अमेरिकी अपीललाई अस्वीकार गरेपछि उनको यो बयान आएको हो ।

समाचार एजेन्सी रोयटर्स सुलिभानलाई उद्धृत गर्दै भनेको छ, ‘राष्ट्रपति जो बाइडेनले यसका लागि ‘व्यवस्थित रूपमा’ काम गर्नेछन् र उनका विकल्पहरूमा अमेरिकाबाट साउदी अरबलाई सुरक्षा सहायता परिवर्तन गर्ने समावेश छ।’

उनले अर्को महिना इन्डोनेसियामा हुने जी–२० शिखर सम्मेलनमा साउदी अरबका युवराज र प्रधानमन्त्री मोहम्मद बिन सलमानलाई भेट्ने कुनै योजना नभएको राष्ट्रपति बाइडेनले बताए। अमेरिकाको अपिललाई बेवास्ता गर्दै ओपेकले यस महिनाको सुरुमा प्रतिदिन २० लाख ब्यारेल तेल उत्पादन घटाउने निर्णय गरेको थियो ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

एजेन्सी
एजेन्सी
लेखकबाट थप