विहीबार, १९ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय
२४ घन्टाका ताजा अपडेट

रिखिदेउ गाउँमा स्वास्थ्य इकाई स्थापना

शुक्रबार, ०९ मंसिर २०७९, ११ : ०४
शुक्रबार, ०९ मंसिर २०७९

सर्वसाधारणको स्वास्थ्यमा पहुँच विस्तारका लागि जुम्लाको हिमा गाउँपालिकाले सामुदायिक स्वास्थ्य इकाई स्थापना गरेको छ । सामान्य स्वास्थ्य उपचारका लागि ४ देखि ५ घण्टा हिँडेर स्वास्थ्य चौकीमा पुग्न बाध्य सर्वसाधारणलाई ध्यानमा राखेर हिमा गाउँपालिकाले वडा नम्बर २  रिखिदेउ गाउँमा सामुदायिक स्वास्थ्य इकाई स्थापना गरिएको हो ।

स्वास्थ्य चौकी सरहको सेवा सुविधा दिने गरी गाउँपालिकाले सामुदायिक स्वास्थ्य इकाई स्थापना गरिएको गाउँपालिका अध्यक्ष  लक्ष्मण शाहीले बताए । रिखिदेउ गाउँका स्थानीयलाई स्वास्थ्य सेवा सहज रूपमा दिने उद्देश्य छ। उनका अनुसार  त्यो गाउँमा ३९ घरधुरी छन् ।

सामुदायिक स्वास्थ्य इकाई स्थापनाका कारण सिटामोलका लागि ४५ घण्टासम्म  हिँड्नुपर्ने बाध्यता हटेकोमा स्थानीय उत्साहित छन् । स्वास्थ्य सेवाको पहुँचबाट कोही पनि टाढा नहुन् भन्ने लक्ष्यका साथ दुर्गम गाउँमा स्वास्थ्य इकाई सुरु गरिएको हो।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप