शनिबार, २१ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

इटालीमा आपत्काल घोषणा

सोमबार, १२ मंसिर २०७९, ०९ : ५०
सोमबार, १२ मंसिर २०७९

इटालीले आइतवार इस्चियाको दक्षिणी टापुमा पहिरोमा परी कम्तीमा सात जनाको मृत्यु हुनुका साथै अन्य धेरै बेपत्ता भएपछि आपतकालीन अवस्था घोषणा गरेको छ । हिलो र टुटेफुटेका टुक्रासहितको छालले सानो शहर कासामिचियोला टर्मेलाई अस्तव्यस्त बनाएको थियो । कम्तिमा एउटा घर र कारहरूलाई समुद्रमा बगाएको स्थानीय मिडिया र आपतकालीन सेवाहरूले भने । 

नेपल्स सहरका प्रान्त क्लाउडियो पालोम्बाले भने, ‘कासामिचियोलामा पहिरोमा परी मृत्यु हुनेको संख्या सात पुगेको छ भने जबकि पाँच जना बेपत्ता छन् । ’ मन्त्रिपरिषद् बैठकको अन्त्यमा राहत कोषको २० लाख युरोको पहिलो किस्ता जारी गरिएको थियो, जसले आपतकालीन अवस्था घोषणा गरेको  नागरिक सुरक्षा मन्त्री नेलो मुसुमेसीले भने ।

इटालियन मिडियाले यसअघि आइतबार दिउँसो चारवटा शव फेला पारेको जानकारी दिएका थिए । बेपत्ताको खोजीमा २०० भन्दा बढी उद्धारकर्ताहरू खटिएका छन् । सयौं स्वयंसेवकहरू माटोमा घुँडा टेकेर सहरका सडकहरू सफा गर्न व्यस्त थिए ।
 

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

एजेन्सी
एजेन्सी
लेखकबाट थप