मंगलबार, १७ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

निर्वाचनमा होमियो सहकारी बैंक, सातै प्रदेशमा एकैपटक निर्वाचन हुने

सोमबार, १२ मंसिर २०७९, १२ : २५
सोमबार, १२ मंसिर २०७९

राष्ट्रिय सहकारी बैंक निर्वाचनमा होमिएको छ । बैंकको १९ औं वार्षिक साधारणसभासँगै बैंकको नयाँ सञ्चालक समिति चयनका लागि यहीँ आउँदो पुस १६ गते निर्वाचन हुने भएको हो ।  बैंकको निर्वाचन समितिकाअनुसार पुस १६ गते सातै प्रदेशमा एकैपटक निर्वाचन हुनेछ । प्रदेश नं. १ को विरानगर, मधेश प्रदेशको जनकपुर, बागमती प्रदेशको काठमाडौं, गण्डकी प्रदेशको पोखरा, लुम्बिनी प्रदेशको बुटवल, कर्णाली प्रदेशको सुर्खेत र सुदूरपश्चिम प्रदेशको धनगढीमा साधारणसभा गरिने भएको छ । 

सातै प्रदेशसभाले १ अध्यक्षसहित १४ सञ्चालक सदस्य, १ लेखासुपरिवेक्षक र २ उपलेखा सुपरिपेक्षक समिति सदस्य गरी कुल १८ उमेदवारलाई भोट गर्नेछन् । सम्बन्धित प्रदेशसभाले नै एकाइ प्रतिनिधिहरु प्रमाणित गर्ने हुँदा १६ गते नै सम्बन्धित प्रदेशहरुमा मत गणना हुने र १७ गते केन्द्र (काठमाडौं) मा साधारणसभासहित कुल मत गणना गरिने बैंकका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत (सिइओ) बद्रीकुमार गुरागाईंले जानकारी दिए । निर्वाचित पदाधिकारी तथा सदस्यहरुको घोषणा भने पुस १८ गते भोलिपल्ट हुनेछ । बैंकको वर्तमान सञ्चालक समितिको अध्यक्षमा केवी उप्रेती रहेका छन् ।

निर्वाचन कार्यातालिका

निर्वाचन समितिले प्रकाशन गरेको कार्यतालिका अनुसार पुष ५ गते मतदाता नामावली दर्ता तथा प्रकाशन, मतदाता नामावली उपर दावी विरोध, अन्तिम नामावली प्रकाशन र उम्मेदवारी पत्र वितरणको कार्यक्रम रहेको छ ।

यस्तै, पुष ६ गते उम्मेदवारको दरखास्त दर्ता, उम्मेदवारहरूको पहिलो नामावली प्रकाशन, उम्मेदवारी सूची उपरको दावी विरोध, दरखास्त एवं दावी विरोधको छानबिन, उम्मेदवारी उपर परेको उजुरीको निर्णय तथा नामावली प्रकाशन गर्ने कार्यतालिका रहेको छ । 

यसैगरी पुष ७ गते उम्मेदवारले आफ्नो नाम फिर्ता लिने र अन्तिम उम्मेदवारी सूची प्रकाशन रहेको छ । पुष १६ गते निर्वाचन उपसमितिका तर्फबाट मतदान प्रक्रियाको जानकारी र मतदान कार्यक्रम तय भएको छ । पुष १६ गते एकाई सभा र १८ गते एकाई प्रतिनिधिको केन्द्रीय साधारण सभा हुने निर्णय शुक्रबार बसेको सञ्चालक समिति, लेखा सुपरिवेक्षण समिति, विज्ञ समूह र उप–समितिको संयुक्त बैठकले गरेको थियो ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप