विहीबार, २६ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय
२४ घन्टाका ताजा अपडेट

'माओवादीलाई प्रधानमन्त्री बनाउनु कांग्रेसको दायित्व हो '

विहीबार, १५ मंसिर २०७९, १० : ३५
विहीबार, १५ मंसिर २०७९

नेकपा (माओवादी केन्द्र)का नेता तथा नवनिर्वाचित प्रदेशससभा सांसद् सरल सहयात्रीले कांग्रेसको समर्थनमा माओवादी केन्द्रको नेतृत्वमा सरकार बन्नुपर्ने बताएका छन् । 
 
यसअघि माओवादीले प्रत्यक्षतर्फ जम्मा २३ सिट जितेको कांग्रेसलाई प्रधानमन्त्री बनाएर लोकतन्त्रलाई बचाएको स्मरण गर्दै उनले अब विना विवाद कांग्रेसले माओवादी केन्द्रलाई प्रधानमन्त्री पद दिनुपर्ने उनको तर्क छ । 

सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा उनले लेखेका छन् -'लोकतान्त्रिक-वाम गठबन्धन चुनाव पछिको मात्रै गठबन्धन नभएर गत २०७४ को चुनावमा प्रत्यक्ष तर्फ २३ सिटमात्रै जित्न सफल नेपाली कांग्रेसलाई प्रधानमन्त्री स्वीकार गरी लोकतन्त्रलाई बचाउने अभियानको एक हिस्सा समेत हो । यस पटक बिना बिबाद नेपाली कंग्रेसले पहिलो प्रधानमन्त्री नेकपा (माओबादी केन्द्र) लाई स्वीकार गर्नु यस अभियानलाई मजबुत पार्नुको साथै उसको नैतिक राजनीतिक दायित्व समेत बन्दछ  ।'

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप