बुधबार, १८ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

जसपालाई सत्ता गठबन्धनमै फर्काउने तयारी

विहीबार, १५ मंसिर २०७९, २३ : ०९
विहीबार, १५ मंसिर २०७९

जनता समाजवादी पार्टी नेपाललाई पुनः सत्ता गठबन्धनमै फर्काउन पहल भइरहेको छ । आम निर्वाचन अन्तर्गत उम्मेदवारी मनोनयन दर्ताको केही दिनअघि सत्ता गठबन्धन छाडेर एमालेसँग तालमेल गर्न पुगेको जसपालाई फेरि सत्ता गठबन्धनमै फर्काउन नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले छलफल चलाएका छन् ।

मंसिर १३ गते माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्ड र जसपा नेपालका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवबीच लामो छलफल भएको छ । गठबन्धनमा फर्किन जसपा अध्यक्ष यादव पनि सकारात्मक रहेको माओवादी केन्द्र स्रोतले जनाएको छ ।

नयाँ सरकार बनाउन सत्तारुढ गठबन्धनसँग पूर्ण बहुमत नभएकै कारण सत्ता समीकरणमा जसपालाई सामेल गर्ने प्रयासस्वरुप सो पार्टीका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवसँग छलफल गरिएको स्रोतको भनाइ छ । गठबन्धनमा फर्किन अध्यक्ष यादव सकारात्मक देखिए पनि उनी एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँग पनि निकट सम्पर्कमा रहेको बताइन्छ ।

सप्तरी–२ मा पराजित भएपछि काठमाडौं फर्केका अध्यक्ष यादवले एमालेका अध्यक्ष ओलीसँग पनि छलफल गरिसकेका छन् । जसपाका एक नेताले भने, ‘हाम्रो पार्टीले दुवै गठबन्धनसँग कुराकानी गरिरहेको छ, जोसँग कुरा मिल्छ, हाम्रो मुद्दा र एजेण्डालाई जसले साथ दिन्छ, उसैलाई सहयोग गर्ने हाम्रो रणनीति छ ।’

ती नेताले जसपा अहिले कुनै पनि गठबन्धनमा नरहेको दाबी गरे । उनले भने, ‘चुनावमा एमालेसँग केही सिटमा तालमेल मात्र गरिएको थियो । चुनाव सकिएपछि अहिले त्यो दलसँग कुनै गठबन्धन छैन ।’

केही पहिले जसपाका अध्यक्ष यादवले आफ्ना निकट नेताहरुलाई बोलाएर जसपा कुनै गठबन्धनमा नरहेको र जुन दलसँग मुद्दा र एजेण्डामा कुरा मिल्छ, त्यही दलसँग सहकार्य गर्ने भनेको ती नेताले रातोपाटीलाई जानकारी दिए । चुनाव सकिएसँगै एमालेसँगको गठबन्धन पनि सकिएको अध्यक्ष यादवले बताएको उनको भनाइ छ ।

जसपाले यो चुनावमा अपेक्षाकृत सिट ल्याउन नसकेपछि पार्टीमा गम्भीर समीक्षा सुरु भएको छ । पार्टीका अध्यक्ष स्वयं नै पराजित भएको विषयलाई गम्भीर रुपमा लिएर समीक्षा भइरहेको बताइन्छ ।

पार्टीका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले मंसिर १३ गते प्रदेश तथा जिल्ला समन्वय समितिलाई परिपत्र पठाएर चुनावी समीक्षा गरेर १५ दिनभित्र केन्द्रमा प्रतिवेदन बुझाउन निर्देशन दिएका छन् ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप