शनिबार, २१ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

६ महिनापछि चिनियाँ अन्तरिक्ष यात्री पृथ्वीमा फर्किए

सोमबार, १९ मंसिर २०७९, २० : २७
सोमबार, १९ मंसिर २०७९

तीन चिनियाँ अन्तरिक्ष यात्री आफ्नो अन्तरिक्ष स्टेसनमा ६ महिनाको मिसन पूरा गरेर पृथ्वीमा फर्किएका छन् । यी अन्तरिक्ष यात्रीहरू टियाङगोङ अन्तरिक्ष स्टेशनको निर्माणको अन्तिम चरणको निरीक्षण गर्न जुन ५ मा प्रस्थान गरेका थिए। उनको कार्यकाल नोभेम्बरमा सकिएको थियो ।

आइतबार, शेन्झाउ-१४ अन्तरिक्ष यानको चालक दल चीनको मंगोलियाको स्वायत्त क्षेत्रमा अवतरण गरेको थियो। चीनको अन्तरिक्ष एजेन्सीले यो मिसनलाई 'पूर्ण रूपमा सफल' भनेको छ। अन्तरिक्ष यान अन्तरिक्ष स्टेशनबाट लिफ्ट अफ भएको करिब नौ घण्टा पछि स्थानीय समय अनुसार ८ बजेपछि अवतरण भयो। अवतरण स्थलमा कर्मचारीले चालक दललाई क्याप्सुलबाट बाहिर निकालेको थियो ।

चीनको पहिलो महिला अन्तरिक्ष यात्री याङले अन्तरिक्ष स्टेसनमा आफूसँग अविस्मरणीय सम्झनाहरू रहेको र ‘मातृभूमि फर्कन पाउँदा उत्साहित रहेको बताएको सिन्ह्वा समाचार एजेन्सीले जनाएको छ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

एजेन्सी
एजेन्सी
लेखकबाट थप