आइतबार, २२ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

पत्रकारको मृत्युमा इजरायलविरुद्ध अल-जजिराद्वारा अन्तर्राष्ट्रिय अदालतमा मुद्दा दायर

मंगलबार, २० मंसिर २०७९, २१ : ०५
मंगलबार, २० मंसिर २०७९

अल जजिरा नेटवर्कले पत्रकार शिरिन अबु अक्लेहको मृत्युको मुद्दामा इजरायली सेनाविरुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय फौजदारी अदालत (आईसीसी) मा अपील गरेको छ। मे महिनामा वेस्ट बैंकमा इजरायली आक्रमणको क्रममा प्यालेस्टिनी-अमेरिकी पत्रकारको टाउकोमा गोली लागेको थियो।

इजरायली सेनाले भने कि यो सम्भव छ कि उनीहरूको एक सैनिकले पत्रकारको हत्या गरेको हुन सक्छ, तर तिनीहरूले यसलाई अनजान भने। जबकि अल जजीराले भनेको छ कि उनीहरूसँग प्रमाणहरू छन् कि यो हत्या जानाजानी गरिएको थियो। इजरायलले आईसीसीको अख्तियारलाई मान्यता दिँदैन र कब्जा गरिएको क्षेत्रहरूमा सम्भावित युद्ध अपराधको अनुसन्धानमा सहयोग गर्न अस्वीकार गरेको छ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

एजेन्सी
एजेन्सी
लेखकबाट थप