सोमबार, १६ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

२७ सय करोडकी मालिक हुन् अभिनेत्री शर्मिला, यस्ता छन् उनका हिट फिल्म

विहीबार, २२ मंसिर २०७९, ११ : ३७
विहीबार, २२ मंसिर २०७९

‘कश्मीरकी काली’, ‘अमर प्रेम’, ‘आराधना’ सदाबहार फिल्मकी हिरोइन, बलिउडकी दिग्गज अभिनेत्री शर्मिला टेगोरले आज (बिहिबार) आफ्नो ७८ औं जन्मदिन सेलिब्रेसन गर्दैछिन् । आन्ध्र प्रदेशको हिन्दू बंगाली परिवारमा जन्मिएकी टैगोरले थुप्रै उत्कृष्ट फिल्म दिएकी छिन् ।

शर्मिलाको विवाह भारतीय क्रिकेटर तथा पटौदी वंशका नवाब मन्सुर अली खानसँग भएको थियो । उनको अभिनय जोडी भने धर्मेन्द्रसँग हिट मानिन्छ । उनले धर्मेन्द्रसँग थुप्रै हिट फिल्म दिएकी छन् । मिडिया रिपोर्टका अनुसार नवाब पटौदीको मृत्युपछि टेगोर आफ्नो २७०० करोड (भारतीय रुपैयाँ) को सम्पतिकी मालिक हुन् । उनको सम्पतीमा प्राय: हवेली पर्छ । अहिले उनको सम्पति उनकी छोरी सबा अली खानले हेर्छिन् । देशैभर पटौदी रियासतका दरबार तथा जग्गा सम्पति धेरै छन् । तिनीहरूसँग धेरै हवेलीहरू र कोठीहरू पनि छन् ।

टेगोर र मन्सुर अली खान पटौदीको प्रेमकथाको कुरा गर्दा दुवैको प्रेमकथा निकै फिल्मी छ । दुवैको परिवार विवाहका लागि पहिले तयार थिएनन् । किनभने मन्सुरका परिवारले शर्मिलालाई खुला विचारधारा र आधुनिक ठानेका थिए । पछि दुवैले आफ्नो परिवारलाई मनाउन सफल भए र सन् १९६८ मा विवाह गरे । विवाहपछि शर्मिलाको नाम बेगम आयशा सुल्तान राखियो ।

विवाहपछि पनि अभिनेत्रीले थुप्रै सुपरहिट फिल्म दिएकी छिन् । जसमा ‘कश्मीर की काली’, ‘वक्त’, ‘अनुपमा’, ‘देवर’, ‘सावन की घटा’, ‘नायक’, ‘आमने सामना’, ‘आराधना’, ‘आविष्कार’, ‘अमर प्रेम’, ‘सफर’, ‘छोटी बहू’, ‘दाग’, ‘सुहाना सफर’, ‘तलाश’, ‘शानदार’, ‘शैतान’, ‘मौसम’, ‘अनारी’, ‘फरार’, ‘चुपके चुपके’, ‘बलिदान’, ‘अमानवीय’ ‘गृह प्रवेश’, ‘नमकीन’, ‘मेरे हमदम मेरे दोस्त’, ‘सत्यकाम’, ‘येकिन’, ‘डक घर’, ‘प्यासी शाम’ लगायत पर्दछन् । 

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप