केन्द्रीय संस्करण

युवाको सुरक्षित भविष्यका लागि ‘करियर टक’, विद्यार्थी देखि बैंकरसम्मको सहभागिता

person explore access_timeसाउन १३, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं– शिक्षा प्रदायक संस्था प्लाटोनिक एजुकेशन सर्भिसले शुक्रबार राजधानिमा ‘करिअर टक’ आयोजना गरेको छ । सुरक्षित भविष्यको लागि युवाले चाल्नुपर्ने उचित कदमको बारेमा जानकारी दिने उद्देश्यले प्लाटोनिकले ‘करिअर टक’ आयोजना गरेको हो ।

कार्यक्रम व्यबस्थापन संकायमा प्लस टु सकेका विद्यार्थीलाई लक्षित गर्दै आयोजना गरिएको थियो । करियरसँग सम्बन्धित रहेर बैंक तथा वित्तिय संस्था, पर्यटन, सुचना तथा सञ्चार प्रविधि (आईटी)का साथै प्रेरणात्मक तथा आत्मविश्वास कसरी मजवुद बनाउने भन्ने विषयमा कार्यक्रमका वक्ताहरुले प्रस्तुति दिएका थिए ।

कार्यक्रममा ज्योति विकास बैंकका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत मनोज ज्ञावलीले व्यवस्थापन संकायका विभिन्न क्षेत्रको जानकारी दिनुका साथै आत्मविस्वास र मेहनत गरेको खण्डमा आफ्नो उद्देश्य प्राप्त गर्न सकिने ज्वलन्त दृष्टान्त प्रस्तुत गरेका थिए । आफ्नो सफलताको उदाहरण दिँदै उनले सफलताका लागि अहिले देखिनै प्रशस्त मेहनत गर्नुपर्ने धारणा राखे ।

यस्तै नेपाल टुरिजम बोर्डका बरिष्ठ व्यबस्थापक सुनिल शर्माले टुरिजममा भविष्य खोज्न चाहने युवाका लागि प्रशस्त अवसर रहेको बताए । उनले नेपालको सकरात्मक पक्षलाई आत्मसाथ गरि सामाजिक सञ्जाल या अन्य माध्यमबाट सकृय रहेर नेपाललाई विश्वसामु चिनाउन सम्पूर्ण युवाहरुलाई उत्प्रेरित गरे ।

राजधानिका विभिन्न कलेज साथै संघ संस्थाको सहभागितामा आयोजित कार्यक्रममा प्लाटोनिक एजुकेशनका प्रबन्ध निर्देशक अजय महतले सो कार्यक्रम युवाहरुले आफ्नो भविश्य निर्धारण गर्न र सकारात्मक सोचका साथ अगाडि बढ्न सहयोगी  रहने बताए ।


कार्यक्रममा सीसीए स्कूल अफ एकाउन्टेन्सीले पनि सहभागिता जनाएको थियो । सुरक्षित भविष्यका लागि करियर टक आजको आवश्यकता भएको र आगामि दिनमा पनि कलेजले विभिन्न करियर केन्द्रित कार्यक्रमको आयोजना गर्ने कलेजका निर्देशक मनिष शर्माले बताए ।

कार्यक्रममा युवा हास्य कलाकार सुजन जिम्वा, नेपाली जादुगर महादेव त्रिपाठीका साथै विभिन्न युवा कलाकारहरुले उत्कृष्ट प्रस्तुति दिएका थिए । 

कार्यक्रममा व्यबस्थापन संकायमा प्लस टु सकेका करिब ५०० विद्यार्थीहरु सहभागी थिए ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.