केन्द्रीय संस्करण
फोटोफिचर

बोल बम ! बोल बम !!

person explore access_timeसाउन २०, २०७६ chat_bubble_outline1

काठमाडौँ । हिन्दु धर्म अनुसार साउन महिनालाई शिवको महिनाका रुपमा लिइने गरिन्छ । त्यही भएर साउन महिनामा शिवमुर्ति रहेका स्थानहरुमा पूजा आरधाना गर्ने र शिवलाई शुद्ध जल चढाउने भक्तजनहरुको घुइँचो लाग्ने गर्दछ ।

विशेषगरी साउनको सोमबार विभिन्न स्थानबाट काठमाडौ आएर सुन्दरीजलको पानी पशुपतिमा चढाउने बोलबम तिर्थयात्रीको घुइँचो लाग्ने गरेको छ ।

यो वर्ष पनि शिवलाई शुद्ध जल चढाउन साउनको पहिलो सोमबारदेखि नै भक्तजनहरु सुन्दरीजलको पानी पशुपतिमा चढाउन सुन्दरीजल पुग्नेहरु उल्लेख्य भेटिएका छन् ।साउनको तेस्रो सोमबार आज पनि शुद्ध जल लिन भक्तजनहरु बिहानै सुन्दरीजलमा पुगेका थिए । सुन्दरीजल वागमती नदीको शिर भएका र त्यहाँको जल पवित्र मानेर पशुपतिमा चढाउने गरिन्छ ।

जल लिन सुन्दरीजल पुगेका भक्तजनहरु नुहाएर जल बोकेर बोलबम भन्दै कोही खाली खुट्टा त कोही सवारी साधनमा पशुपतिसम्म आउने गर्दछन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. Aug. 6, 2019, 12:33 a.m. Tilak Shrestha
    Jaya Shiva Shankar!
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.