इन्द्रजात्रा अवलोकन गर्न ६ देशका पाँच नगर प्रमुख काठमाडौँ आउने

person explore access_timeभदौ ३, २०७६ chat_bubble_outline0
file photo

काठमाडौं-यस वर्ष इन्द्रजात्राको अवलोकन गर्न महानगरको भगिनी सम्बन्ध भएका नगरका झण्डै ४८ जना पाहुना काठमाडौँ आउने भएका छन् । आगामी २७ गते पर्ने सो पर्वका अवसरमा छ देशका १३ नगरबाट पाँच प्रमुखसहित ४८ पाहुना आउने निश्चित भएको कामपाले जनाएको छ ।


महानगरको अन्तर्राष्ट्रिय सम्बन्ध सचिवालयले महानगरका प्रमुख विद्यासुन्दर शाक्यलाई भेटेर सचिवालयको तयारीका विषयमा जानकारी दिएको छ । सचिवालयले गत सात महीना पहिलेदेखि इन्द्रजात्रा अवलोकनका लागि भगिनी सम्बन्ध भएका नगर प्रमुखहरुलाई निमन्त्रणा पठाउन थालेको थियो । यसै निमन्त्रणाका आधारमा अहिलेसम्म चीनको ल्हासाका प्रमुख गुहेओ गुहेओ, बङ्गलादेशको ढाका साउथ सिटी कर्पोरेशनका प्रमुख मोहम्मद सहिद खोकन, भूटानको थिम्पु नगरका प्रमुख किन्ले दोर्जे आउने निधो भएको छ ।त्यस्तै, भारतको इष्ट दिल्ली म्युनिसिपल कर्पोरेशनका प्रमुख अञ्जु कमलकान्त र नर्थ दिल्ली म्युनिसिपलबाट प्रमुख सरदार अभतार सिंहको नेतृत्वको टोली जात्रा अवलोकन गर्न आउने पत्र प्राप्त भएको छ । त्यस्तै चीनबाट सियान, छेन्दु, सेञ्जेन, नान्जिन र लाञ्चाउ नगर, जापानको मात्सुमोतो नगर, संयुक्त राज्य अमेरिकाका फेडेरिकवर्ग र बोल्डर नगरबाट उच्च अधिकारीको नेतृत्वमा जात्रा अवलोकन टोली काठमाडौँ आउने बताइएको छ । अन्तर्राष्ट्रिय सम्बन्ध सचिवालयका प्रमुख महेश काफ्लेले जात्रा अवलोकन गर्न आउने पाहुनाले इन्द्रजात्राका मूर्त अमूर्त पक्षको अवलोकन गर्ने बताए ।पाहुनाहरूलाई वसन्तपुरलगायत कामपाको भित्री शहरी क्षेत्र, स्वयम्भू र बौद्धनाथ क्षेत्र, चन्द्रागिरि, ललितपुरको पाटन र भक्तपुरको दरबार स्क्वायरको भ्रमण गराइने उनले जानकारी दिए । प्रमुख शाक्यले नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० लाई यस्ता कार्यक्रमले प्रवद्र्धन गर्न सघाउने बताए । त्यससँगै यसले भगिनी सम्बन्ध स्थापना भएका नगरका नागरिकसँग सम्बन्ध बढाउन र आपसी संस्कृतिको आदानप्रदान हुने उनले विश्वास व्यक्त गरे । उनले भने, “यहाँ आउने पाहुनाले यहाँको सांस्कृतिक र ऐतिहासिक गरिमा सन्देशका रूपमा लैजाने विश्वास रहेको छ ।” टोली भदौ २६ गते काठमाडौँ आइपुग्नेछ भने भदौ ३० गते स्वदेश फर्किनेछ ।–

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।