ad
केन्द्रीय संस्करण

डुम र मुसहर समुदायका १ सयभन्दा बढी परिवारलाई सोलार वितरण

person explore access_timeभदौ १८, २०७६ chat_bubble_outline0

रौतहट– रौतहटको देवाही गोनाही नगरपालिका अन्तरगत डुम र मुसहर समुदायका एकसय १० परिवारलाई सोलार बत्ति वितरण गरीएको छ । मंगलवार एक विशेष  कार्यक्रमको आयोजना गरी नगर प्रमुख धर्मेन्द्र पटेलले १ सय १० परिवारलाई सोलार बती वितरण गरेका हुन् ।

नेपाल सरकार उर्जा मन्त्रालयको वैकल्पिक उर्जा प्रवर्धन केन्द्रको सहयोगमा उक्त सोलार वत्ति वितरण गरिएको प्रमुख पटेलले बताए । वितरण गरीएको २० वार्डको सोलार प्यानल बाट रातभरी चारवटा सिएफएल बल्ब बाल्न सकिने बताइएको छ ।

तराईका अति विपन्न दलित मानिने डुम र मुसहर समुदायको अधिकांश घरमा विद्युत लाईन नहुने हुँदा सोलार वत्ति वितरणले प्रत्यक्ष लाभ हुने नगरपालिकाकी उपमेयर परनिया देवी पटेलले जानकारी दिएकी छिन् ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.