केन्द्रीय संस्करण

युएईले सबै किसिमका भिसामा लाग्ने जरिवाना मिनाहा गर्‍यो, गैरकानुनी रुपमा बसेका नेपालीलाई राहत

person explore access_timeजेठ १, २०७७ chat_bubble_outline0

युएई । युएई सरकारले भिजिट, आवासीय र कामदार सबै किसिमका भिसामा लाग्ने जरिवाना मिनाहा गरेको छ ।

लामो समयदेखि विभिन्न कारणले भिसा अवधि सकिएर गैरकानुनी रुपमा बसेका विदेशीनागरिकहरुको लागि युएई सरकारले आममाफी सहित जरिवाना मिनाहा गरेको संघीय प्राधिकरण परिचय र नागरिकता (एफआईआईसी) का एक वरिष्ठ अधिकारीलाई उद्धृत गर्दै खलिज टाईम्सले समाचार छापेको छ।

पछिल्लो समय युएई सरकारले गत मार्च १ तारिखदेखि लागेको जरिवाना मात्र मिनाहा गरेको थियो। तर बुधबारको सरकारी निर्णय अनुसार भने मार्च १ भन्दा अघि भिसा सकिएर लागेको जरिवानाहरु पनि मिनाहा  हुने भएको हो। साथै ईमिरेट्स आईडी र लेबर कार्ड(वर्क पर्मिट)मा लागेको जरिवाना पनि मिनाहा भएको हो।

यसरी गैर कानुनी रुपमा भिसा सकिएर बसेका नागरिकहरुको जरिवाना मिनाहा हुनेहरुले आगामी मे १८ देखि ३ महिना भित्र यो देश छाडिसक्नु पर्नेछ ।यसरी गएकाहरुले अवस्था सामान्य भए पछि कुनै पनि बेला युएई आउन पाउने छन्। प्रवेश प्रतिबन्ध  लाग्ने छैन।

युएई सरकारको उक्त निर्णयले लामो समयदेखि युएईमा गैरकानुनी रुपमा बसेका नेपाली नागरिकहरुले राहत पाउने छन्।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.