केन्द्रीय संस्करण

चिनियाँ राष्ट्रपति सी फर्किएलगत्तै काठमाडौंको सडकमा जे देखियो  (फोटोफिचर)

person explore access_timeअसोज २७, २०७६ chat_bubble_outline2

काठमाडौं– चिनियाँ राष्ट्रपति सी जिन पिङ काठमाडौं अवतरण गर्नुअघि उपत्यकाका अधिकांश स्थानमा चिटिक्क पारियो । सडकका वरिपरि फूलका गमला राख्नेदेखि चोक चोकमा दुवै देशका राष्ट्रपतिको फोटोअंकित होर्डिङ बोर्ड राखेर काठमाडौंलाई चिटिक्क पारियो । करिब २२ घण्टा काठमाडौंमा बिताएर सी जब बेइइजिङ उडे, त्यसलगत्तै सडक वरिपरि राखिएका फूलहरु ओइल्याउन थाले ।

गमलाहरु फुट्न थाले । विदेशी पाहुनालाई स्वागत गर्न मात्र सिंगारिएको काठमाडौं करिब २ दिन त सुन्दर देखियो तर अहिले फेरि फिक्का देखिन थालेको छ । वातावरण र सुन्दरताका दृष्टिकोणले होर्डिङ बोर्डहरु निकाल्नु स्वभाविक भएपनि सडक किनारामा सजाइएका फूलहरुलाई जोगाएर राखे काठमाडौंको सुन्दरतामा थप निखार आउन सक्थ्यो तर त्यसतर्फ काठमाडौं महानगर लगायत अन्य सम्बन्धित निकायको ध्यान गएको देखिएन ।

माईतिघरमा राखिएका फूलका गमलाहरु भने सम्बन्धित निकायले उठाएर लगेको छ भने तिनकुनेमा  बनाईएको पार्कमा भने सशस्त्र प्रहरीले सुरक्षा प्रदान गरेको छ । बाटोमा राखिएका होर्डिङ बोर्ड र त्यसमा राखिएका फोटोहरु आइतबार रातीनै झिकिएको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. Oct. 17, 2019, 10:25 a.m. Sooraj
    Malai chai man paryo j bhaye ni aapno desh ko ijat bachauna Lai sano vayeni prayas gareko honi.
  2.  0 Reply
  3. Oct. 15, 2019, 3:07 p.m. Sandesh
    Nepal is able to disguise cleanliness,development in so called capital city of the country in front of Chinese premier Xi Xing Ping.Kudos.
  4.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.