७७ वर्षदेखि घाँटीमा गोली अड्किएको रहेछ भनेर थाहा पाउँदा ९५ वर्षका वृद्ध चकित

person explore access_timeमंसिर १, २०७९ chat_bubble_outline0

९५ वर्षका चीनका एक पूर्व सैनिकको घाँटीमा पछिल्लो ८ दशकदेखि एउटा गोली अड्किएको रहेछ । यो कुरा थाहा पाएर उनी स्वयं चकित परेका छन् ।


चीनको सानदोङमा रहेको घरको बाल्कोनीबाट ती पूर्व सैनिक झाओ हि एकाएक खसे । उनलाई खासै चोट लागेन । तर उनको परिवार निकै आत्तिएको थियो । तर केही समयपछि दोस्रो विश्वयुद्ध लडेका ती पूर्व सैनिकले आफ्नो घाँटीमा असहज महसुस गरे त्यसैले उनका छोराले के भएको रहेछ भनेर उनलाई अस्पताल लिएर गरे । उनी लडेको थाहा पाएपछि डाक्टरले उनलाई एक्स रे गर्न सुझाव दिए । घाँटीमा थोरै फ्र्याक्चर देखियो तर उनको घाँटीमा केही वस्तु पनि देखियो । पछि त्यो पुरानो गोली रहेको पत्ता लाग्यो ।९५ वर्षका उनले डाक्टरसँगको कुराकानीमा किशोरावस्थामा आफू चिनियाँ सेनामा प्रवेश गरेको बताए । उनका अनुसार उनले दोस्रो विश्वयुद्ध (सन् १९३१–१९४५) मा जापानविरुद्ध लडेको र कोरियाली युद्ध (सन् १९५०–१९५३) का बेला उत्तर कोरियाको पक्षमा लडेका थिए । सेनामा रहँदा उनलाई थुप्रै चोट लाग्यो तर घाँटीमा गोली कहिले लाग्यो, त्यो सम्झनै सकेनन् ।‘एकपटक युद्धका बेला घाइते सेनालाई बोकेर नदी पार गर्दै गर्दा उनलाई धेरै चोट लागेको थियो । त्यतिबेला उनको शरीरमा गोलीको छर्रा थिए,’ ती व्यक्तिका ज्वाईं, वाङले भने ।

झाओ आफैँले पनि घाँटीमा अड्किएको गोली सन् १९४४ मा खोला पार गर्नेबेला लागेको  हो कि भनेर अनुमान गरे । यद्यपि, उनलाई ठ्याक्कै के भएको हो भनेर थाहै छैन ।

अडिटी सेन्ट्रलका अनुसार एक्स–रे जाँच गरिसकेपछि, डाक्टरहरूले झाओ हे र उनको परिवारलाई गोली केही प्रमुख रक्त नलीहरूको नजिक भएको र यसले उनलाई कुनै समस्या नदिएको हुनाले यसलाई यत्तिकै राख्नु राम्रो भएको बताए । यसमा उनी सहमत भए ।

‘म यत्तिका वर्षदेखि स्वस्थ छु त्यसैले यसमा केही परिवर्तन गर्नुपर्छ जस्तो मलाई लागेको छैन,’ झाओ हि ले भने ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।