केन्द्रीय संस्करण

पाँच तारे होटलमा जस्तै सेवा र सुविधा भएको जेल, जहाँ शानले बस्छन् कैदी

person explore access_timeपुस ३०, २०७५ chat_bubble_outline0

एजेन्सी – जेलको नाम लिने वित्तिकै सबैको दिमागमा अँध्यारो, फोहोर सडेगलेको खानेकुरा भएको फलामको डन्डीले बारेको सानो कोठाको दृश्य आउँछ । तर, तपाईहरुलाई आश्चर्य लाग्न सक्छ, विश्वमा यस्ता जेल पनि छन् जहाँ पाँच तारे होटलमा पाइने सेवा र सुविधाहरु उपलब्ध छ । आरामदायी कोठा, फिटनेस सेन्टर, स्पा तथा निजी कोठा र भिडियो गेम खेल्ने जस्ता सुविधाहरु समेत दिइएको छ । 

कैदीलाई निजी कोठा

अष्ट्रियामा रहेको यो जेलको नाम ‘जस्टिस सेन्टर लियोबेन’ हो । जेलमा पाँच तारे होटलमा हुने हरेक सेवा र सुविधा उपलब्ध छन् । २०५ जना कैदी राखिएको यो जेलमा सानो भन्दा सानो सुविधा पनि उपलब्ध छ त्यसैले त्यहाँ रहेका कैदीलाई थाहा नै हुँदैन कि उनीहरु जेलमा छन् वा पाँच तारे होटलमा । 

साथै, यो जेलमा इन्डोर खेलिने सबैप्रकारका खेलहरु पनि खेल्ने सुविधा छ । हरेक कैदीलाई निजी कोठा दिइएको छ । भने प्रत्येक कैदीलाई टीवी, फ्रिज, ल्यापटप र फोनसमेत प्रयोग गर्न छुट दिइएको छ । 

आर्किटेक्ट जोसेफ होहेन्सिन्नद्वारा डिजाइन गरिएको यो जेल अष्ट्रियाको पहाडी क्षेत्र लियोबनमा अवस्थित छ । यो जेल सन् २००५ बाट सुरु भएको थियो । 

 

 

जेलमा कैदीहरु १३ जनासम्मको समुह बनाएर बस्न छुट दिइएको छ । जेलको हरेक सेक्सनको बाहिर घुम्नको लागि खुल्ला ठाउँ छ । कैदीहरु ताजा हावा लिँदै साँझपख आरामले हिँडडुल गर्न सक्छन् । 

जेलसँगै अदालतसम्बन्धि काम हुने भएकाले यो जेल आमजनताका लागि पनि खुल्ला छ । जेल परिसरमा शिलालेख राखिएको छ । जसमा ‘सबै मानिस स्वतन्त्र जन्मिएका हुन्छन् र स्वतन्त्रता सबैको अधिकार र गरिमा हो ।’ लेखिएको छ । 

 
 


 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.