ad
केन्द्रीय संस्करण

जनकपुरधाममा छठ पर्वको रौनक (फोटो फिचर)

person explore access_timeमंसिर ५, २०७७ chat_bubble_outline0

जनकपुर । जकपुरधाममा छठ पर्वको मुख्य दिन आज अस्ताउँदै गरेको सूर्यलाई अर्घ दिइएको छ । जनकपुरधामका विभिन्न सरोवर तथा तलाउमा अस्ताउँदै गरेको सूर्यलाई अर्घ दिई ब्रतालुहरुले छठ पर्व मनाएका हुन् ।पर्व मनाउन जनकपुरधामका ताल नदीहरुमा बिहानैदेखि अर्घ लिएर श्रद्धालु भक्तजनहरु पुगेका थिए । शुक्रबार अस्ताउँदै गरेको सूर्यलाइ अर्घ दिइएको छ ।

कोरोना महामारीबीच अहिले जनकपुरधामको गंगासागर, धनुषसागर, अंगराजसर, दशरथ तलाउ, गोरधोई पोखरी, नोचा पोखरी, गोसाईकुण्ड, अग्निकुण्ड, रुकमिणी सागर तलाउ, भुतही पोखरी, बिजारसर तलाउ लगायतका पोखरीहरुमा बिहानैदेखि श्रद्धालु भक्तजनहरु पुगेर धुमधामका साथ छठ मनाउदैँ छन् ।

जनकपुरधामको तलाउ तथा पोखरीमा छठ हेर्न अन्यत्रबाट समेत पर्यटकहरु आउने गरेपनि यस वर्ष भने कोरोना महामारीका कारण बाहिरी पर्यटकहरु जनकपुरधाम आउन सकेनन् । शनिबार बिहान उदाउँदै गरेको सूर्यलाई अर्घ दिएसँगै छठ पर्व विधिवत रुपमा समापन हुनेछ ।

अंगराजसर सागरमा स्थानीयवासी यूवाहरुले स्वास्थ्यलाई ख्याल गर्दै कोरोना रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि निःशुल्क रुपमा मास्क वितरण गरेका छन् भने अन्य वर्षको तुलनामा विभिन्न घाटमा घुम्ने श्रद्धालु भक्तजनहरुको घुईचो नै लागेको छ ।

 

 

    

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.