जापानले ग्यास अभावलाई सम्बोधन गर्न सहरमा प्रयोगलाई सीमित गर्ने

person explore access_timeअसोज १९, २०७९ chat_bubble_outline0

जापानको उद्योग मन्त्रालयले सहरको ग्यासको प्रयोगमा नियन्त्रण गर्ने उपायहरू लागू गर्न र इन्धन खरिदलाई सहयोग गर्न बुधबार देशको विद्यमान ग्यास व्यवसाय कानुनको मस्यौदा संशोधन तयार गरेको छ ।


मस्यौदा संशोधनको उद्देश्य आपत्कालीन समयमा मागलाई कम गर्न एक योजना विकास गर्नु हो ।  यदि ग्याँसको कमीले घरेलु अर्थव्यवस्था र जनताको दैनिक जीवनमा प्रतिकूल प्रभाव पार्ने डर देखिएमा जापानमा सरकारलाई प्रमुख कम्पनीहरूद्वारा सहरको ग्यासको प्रयोगमा प्रतिबन्ध लगाउन आदेश जारी गर्न अनुमति दिइएको छ ।  योजनाबद्ध संशोधनमा सरकारले खाना पकाउने र हिटरका लागि प्रयोग हुने ग्यास खरिद गर्न अनुमति दिने प्रणाली पनि समावेश गरिएको छ । यस प्रणाली अन्तर्गत, उद्योग मन्त्रीले राज्य द्वारा सञ्चालित जापान तेल, ग्याँस र धातु नेशनल कर्पोरेशनलाई एलएनजी आयातमा ठूलो मात्रामा अवरोधको स्थितिमा एलएनजी खरिद गर्न आग्रह गर्न अनुमति दिइनेछ ।सत्तारुढ लिबरल डेमोक्र्याटिक पार्टीको अर्थव्यवस्था, व्यापार तथा उद्योग विभागको बुधबार बसेको बैठकले संशोधनको मस्यौदा पारित गरेको हो । सोमबारदेखि सुरु भएको संसद्को जारी विशेष अधिवेशनमा मस्यौदा पेश गरेपछि सरकारले चाँडै नै संशोधित कानुन बनाउने योजना बनाएको छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।