केन्द्रीय संस्करण

विश्वभर कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमितको सङ्ख्या ५३ लाख ४० हजार पुग्यो (अपडेट)

person explore access_timeजेठ १०, २०७७ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । शनिबारसम्म विश्वभर कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमितको सङ्ख्या ५३ लाख ४० हजार १९२ पुगेको छ । यसबाट विश्वभर तीन लाख ४० हजार ७३५ व्यक्तिको मृत्यु भएको छ । विश्व स्वास्थ्य संगठन तथा सम्बन्धित मुलुकका आधिकारिक संस्था तथा स्वास्थ्य मन्त्रालयले दिएको तथ्याङ्कमा आधारित एएफपीको रिपोर्टअनुसार २१ लाख ७८ हजार ८६२ सङ्क्रमित उपचारपछि निको भएर घर फर्किएका छन् ।

विश्वकै सबैभन्दा बढी सङ्क्रमित रहेको संयुक्त राज्य अमेरिकामा १६ लाख ४८ हजार २८३ सङ्क्रमित रहेका छन् भने ९७ हजार ७३२ सङ्क्रमितको मृत्यु भएको छ । अमेरिकामा चार लाख भन्दा बढी व्यक्ति निको भएर घर फर्किएका छन् ।

त्यसैगरी बेलायतमा दुई लाख ५४ हजार १९५ सङ्क्रमित रहेका छन् । बेलायतमा अहिलेसम्म मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ३६ हजार ३९३ रहेको छ ।  इटलीमा २ लाख २८हजार ६५८ सङ्क्रमित भएका छन् भने ३२ हजार ६१६ व्यक्तिको सङ्क्रमणपछि मृत्यु भएको छ । स्पेनमा दुई लाख ८१ हजार ९०४ जनामा सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ भने २८ हजार ६२८ सङ्क्रमितको मृत्यु भएको छ ।

त्यस्तै ब्राजिलमा तीन लाख ३४ हजार ७७७ सङ्क्रमित भएका छन् भने यहाँ २१ हजार २१५ को मृत्यु भएको छ ।  फ्रान्समा सङ्क्रमितको सङ्ख्या एक लाख ८२ हजार २१९ सङ्क्रमित रहेका छन् भने २८ हजार २८९ को मृत्यु भएको छ ।

यी मुलुक बाहेकका मुलुकहरू जर्मनी, रूस, भारत, पाकिस्तान, इरान, टर्की, पेरू लगायतका करिब एक दर्जन मुलुकमा सङ्क्रमितको सङ्ख्या उल्लेख्य रहेको भएपनि मृत्यु दर अमेरिका, बेलायत, फ्रान्स, ब्राजिलको तुलनामा निकै कम देखिएको छ ।

धेरै सङ्क्रमित हुनेमा रूस अमेरिकापछि दोस्रो स्थानमा रहेको छ भने मृत्युका हिसाबले बेलायत दोस्रो स्थानमा रहेको छ ।  धेरै सङ्क्रमण देखिएका मुलुकहरू मध्ये रूसमा तीन लाख ३५ हजार ८८२, जर्मनीमा एक लाख ७९ हजार ७६८, टर्कीमा एक लाख ५४ हजार ५००, इरानमा एक लाख ३३ हजार ५२१, भारतमा एक लाख २७ हजार ३५८ र पेरूमा एक लाख ११ हजार ६९८ सङ्क्रमित रहेका छन् । अन्य प्रभावित मुलकहरूमा भने सङ्क्रमितको सङ्ख्या एक लाखभन्दा कम रहेको छ ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.