केन्द्रीय संस्करण
राजनीति

ओलीले एकतर्फीरुपमा स्थगित गरे स्थायी समिति बैठक

person explore access_timeसाउन १३, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) को स्थायी समिति बैठक एकपक्षीय रुपमा स्थगन भएको पाइएको छ । मंगलबारका लागि तय भएको स्थायी समिति बैठक प्रधानमन्त्री तथा पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अर्का अध्यक्ष प्रचण्डसहितका अन्य कुनै नेताहरुसँग परामर्श नगरी स्थगित गरेका हुन् । 

नेकपाका एक स्थायी समिति सदस्यले बैठक स्थगित गरेर ओलीले अर्को गल्ती गरेको आरोप लगाए । ओलीमा अराजकता हावी भएको भन्दै लगातार बैठक छल्दै मनपरी गरिरहेको र अहिले एकपक्षीय रुपमा स्थायी समिति बैठक अर्को गल्ती गरेको उनले बताए । 

 बैठक बस्नुपर्ने भन्ने पक्षमा आफूहरु रहेको भन्दै परामर्शबिनै स्थगित भएको बैठक आफूहरुलाई अमान्य भएकाले यसविषयमा छलफल चलिरहेको बताए । ‘एकपक्षीय रुपमा बैठक स्थगित गर्ने काम भएको छ, यो हामीलाई मान्य छैन’ उनले भने, ‘अधिकांश साथीहरु बैठक बस्नुपर्ने पक्षमा हुनुहुन्छ । हामी कसरी अघि बढ्ने भन्नेबारे छलफलमा छौं ।’

नेताहरुका अनुसार प्रधानमन्त्री ओलीले पूर्वनिर्धारित बैठकअघि प्रचण्डलाई छलफलका लागि बालुवाटार बोलाएका थिए । तर प्रचण्ड १० बजेसम्म पनि बालुवाटार नपुगेपछि ओलीले एकपक्षीय रुपमा बैठक स्थगित गरेका थिए । 

पार्टीका दुई जना अध्यक्षकाबीच आवश्यक परामर्श र गृहकार्य गरी सचिवालयको बैठकको निर्णय र निर्देशनबमोजिम प्रस्ताव तय गर्न बाँकी रहेको हुनाले पार्टी स्थायी कमिटीको बैठक स्थगित गरिएको नेकपा कार्यालय सचिवद्वय श्रीराम ढकाल र ईश्वरी रिजालले जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ । 

नेकपामा देखिएको आन्तरिक विवाद झन् पेचिलो बन्दै गइरहेको छ । विवाद मिलाउनका लागि दुई अध्यक्षबीच छलफल हुनुपर्ने भएपनि केही दिनयता कुनै संवाद हुन सकेको छैन । 

यसअघिका बैठकहरु पनि अध्यक्षद्वय बीचको छलफलमा सहमति जुट्न नसकेपछि स्थगित हुँदै आएको थियो । यहीबीचमा सोमबार प्रचण्ड निवास खुमलटारमा भएको छलफलमा बैठक स्थगित नगर्ने निष्कर्ष निस्किएको थियो । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.