ad
x

मोरङ काँग्रेसमा पुन: मतदान : देउवा पक्षलाई सिटौलाको साथ

person explore access_timeमंसिर १३, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली काँग्रेस मोरङको सभापतिका लागि डिकबहादुर लिम्बु र दोस्रो मत प्राप्त गर्ने दिलीप गच्छदारबीच मात्र चुनावी प्रतिस्पर्धा हुन भएको छ । आइतवार सम्पन्न निर्वाचनमा तीन अलग अलग समूहका तीनजना प्रतिस्पर्धीमध्ये कसैको पनि बहुमत नआए पछि सभापति पदमा भोलि पुन: मतदानको कार्यतालिका रहेको छ । 


मंगलबार तेस्रो मत प्राप्त गर्ने उम्मेदवार यदु विष्टले भने चुनावी प्रतिस्पर्धामा भाग लिन पाउने छैनन् । काँग्रेस पार्टीको विधान अनुसार निर्वाचित हुनका लागि सभापतिका प्रतिस्पर्धी उम्मेदवारहरूले ५१ प्रतिशत मत ल्याउनै पर्ने व्यवस्था छ ।  त्यसैले पहिलो मत प्राप्त गर्ने डिकबहादुर लिम्बु र दोस्रो मत प्राप्त गर्ने दिलीप गच्छदारबीच मात्र चुनावी प्रतिस्पर्धा हुनेछ ।  तेस्रो मत प्राप्त गर्ने उम्मेदवार यदु विष्टले मोरङ सभापतिका लागि संस्थापन पक्षबाट सभापति दिलीप गच्छदारलाई समर्थन गरेका छन् । निर्वाचन प्रक्रियाबाट बाहिरिएका कृष्ण सिटौला समूहका उम्मेदवार विष्टले आज पत्रकार सम्मेलन गरी संस्थापन पक्षका उम्मेदवार दिलीप गच्छदारलाई समर्थन गर्ने घोषणा गरेका हुन् ।उनले आफू पार्टीलाई विधिमा चलाउनका लागि उम्मेदवार बनेको र त्यसैका लागि आफूलाई मतदान गर्ने सबै जनालाई मतदान गर्न उनले मतदाताहरूलाई आग्रह गरेका छन् । गुट फरक भए पनि विचारमा एकमत रहेकाले गच्छदारलाई आफूले समर्थन गरेको विष्टले पत्रकार सम्मेलनमा बताए । उनले आफ्ना मतदातालाई गच्छदारलाई मत हाल्न पनि आग्रह गरेका थिए ।पत्रकार सम्मेलनमा राष्ट्रिय सभा सांसद रमेशजङ्ग रायमाझी , केन्द्रीय सदस्य अमृत अर्याल,विराटनगर महानगरपालिका मेयर भीम पराजुली, सुन्दरहरैचना नपाका मेयर शिव ढकाल लगायतले समर्थन गरेका छन् ।  संस्थापन पक्षका गच्छदारको समूहबाट उप–सभापति गोपालबहादुर थापा, सुबोधकुमार सिंह, सचिवमा अर्जुन निरौला, शिवप्रसाद ढकाल, सह–सचिवमाअशोक रिजाल र सुभाष भण्डारी सदस्यहरूमा देवचन्द्र घिमिरे, भीम कुँवर, रामविलास साह, सुशिलकुमार कोइरालालगायतको प्यानल बनाएर निर्वाचनमा भाग लिएका थिए ।संस्थापनइतर कोइराला–पौडेल पक्षबाट सभापतिमा डिकबहादुर लिम्बु, उपसभापतिमा नागेश कोइराला, भक्तिनाथ माझी, सचिवमा मोदराज घिमिरे र ललितकुमार श्रेष्ठ, सह–सचिव भुवनेश्वर मण्डल लगायतको प्यानलले भागिएको थियो । नेता कृष्ण सिटौला पक्षबाट सभापति यदु विष्टको नेतृत्वमा अलग्गै प्लानलमा चुनावी प्रतिस्पर्धामा उत्रिएको थियो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X