ad
x

रेकर्ड स्थापित गर्ने चर्चित ‘कलरवाली’ बघिनीको मृत्यु

person explore access_timeमाघ ३, २०७८ chat_bubble_outline0

 


मध्य प्रदेशको पेन्च नेशनल पार्कको ‘सुपर मम’ को मृत्यु भएको छ । कलरवाली बघिनीको नामले चर्चित यी बघिनीले सबैभन्दा धेरै डमरुलाई जन्म दिएकी थिई जो एक रेकर्ड हो । १७ वर्षकी बघिनी पछिल्लो तीन–चार दिनदेखि बिरामी थिई । उक्त बघिनीको शनिबार पेन्च नेशनल पार्कको जंगलमा मृत्यु भएको हो । नेशनल पार्कका अधिकारीको उपस्थितिमा बघिनीको अन्तिम संस्कार गरिएको छ ।कलरवालीको नामले चर्चित बघिनीको मृत्युपछि मध्य प्रदेशका मुख्यमन्त्री शिवराज सिंह चौहान, गृहमन्त्री नरोत्तम मिश्रा र शिक्षामन्त्री विश्वास सारंगले ट्वीट गरेर दुःख जताउँदै श्रद्धाञ्जली दिएका छन् ।यो बघिनीको जन्म पेन्च नेशनल पार्कमा सन् २००५ मा भएको थियो र सन् २००८ मा उसले पहिलो पटक डमरु जन्माएकी थिई । सन् २००८ देखि २०२१ सम्म बघिनी ८ पटक आमा बनी र उसले कूल २९ डमरुलाई जन्म दिई । कलरवाली बघिनीले अन्तिम पटक जनवरीमा सन् २०२१ मा तीन डमरुलाई जन्म दिएकी थिई । सन् २०११ मा यो बघिनीले एकैपटक पाँच डमरु जन्माएकी थिई  जुन आफैँमा दुर्लभ हो ।पेन्च नेशनल पार्कमा यो बघिनीको घाँटीमा सबैभन्दा पहिलो यो कलर लगाइएको थियो । यसमार्फत् उसको गतिविधिमा निगरानी राखिने गर्दथ्यो । त्यतिबेलादेखि नै उसलाई कलरवाली बघिनीको नामले चिनिन्थ्यो । जनवरी सन् २०१९ मा आफ्ना डमरुलाई मुखले उचालेर लैजादैँ गरेको तस्बिर भइरल भएको थियो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।