ad
x

भोलिदेखि संघीय संसदको दुवै सदनमा प्रि–बजेट छलफल शुरु हुने

person explore access_timeजेठ २, २०७९ chat_bubble_outline0

भोलि अर्थात् मंगलबारदेखि आगामी आर्थिक वर्ष २०७९/८० को प्रि–बजेटका बारेमा संघीय संसदको दुबै सदनमा छलफल सुरु हुने भएको छ । स्थानीय निर्वाचन, २०७९ का कारण प्रभावित हुन पुगेको प्रि–बजेट छलफलका लागि राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले मंगलबार दिउँसो ४ बजेका लागि संघीय संसदको दुबै अधिवेशन आह्वान गरेकी हुन् ।


वैशाख २६ गते मन्त्रिपरिषद्को निर्णयले बजेटका लागि जेठ ३ गते संसद अधिवेशन बोलाउन राष्ट्रपति समक्ष सिफारिस गरेको थियो । ढिला गरी मंगलबार बस्ने संघीय संसदमा आगामी आर्थिक वर्षको बजेटको नीति तथा कार्यक्रम, सिद्धान्त तथा प्राथमिकताको विषयमा छलफल हुनेछ ।यस्तो छलफलका लागि अर्थमन्त्रालयले बजेट तालिकाअनुसार वैशाख २० गते नै संसदमा प्रि–बजेट छलफलका लागि प्रस्ताव पेस गर्ने कार्यतालिका बनाएको थियो । तर, निर्वाचनका कारण प्रभावित हुन पुगेको छलफल आगामी मंगलबारबाट नियमित सञ्चालन हुनेछ ।संविधानतः आर्थिक वर्षको बजेट अघिल्लो वर्षको जेठ १५ गतेभित्र ल्याइसक्नुपर्ने संवैधानिक व्यवस्था छ । जुन समय सीमाका हिसावले आर्थिक वर्षको बजेटका लागि अब सरकारसँग १३ दिन मात्र बाँकी रहेको छ । 
यस अवधिमा बजेट निर्माणका सम्पूर्ण काम सकेर जेठ १५ गते सरकारले संघीय संसदको दुबै सदनबाट बजेट जारी गर्नेछ । कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।