अपराध

थुनुवासँगै हिरासतमा सन्दीप लामिछानेको दैनिकी

आत्मसमर्पण गर्न चाहन्थे, प्रहरीले पक्राउ गर्‍यो

person explore access_timeअसोज २१, २०७९ chat_bubble_outline0

प्रहरी वृत्त गौशालाको हिरासतमा २६ जना भन्दा बढी थुनुवा छन् । ती मध्ये ५ जना अदालतबाट हिरासतमा राख्ने अनुमति नभएका थुनुवा छन् । तीनै पाँच मध्येका हुन्, २२ वर्षीय सन्दीप लामिछाने । क्रिकेटर लामिछानेले प्रहरीलाई आफ्नो स्थायी ठेगाना चितवन बताएका छन् ।


असोज २० मा कतारको दोहा हुँदै नेपाल आउनुअघि सन्दीपले आफू आत्मसमर्पण गर्न नेपाल आउन लागेको कुरा सामाजिक संजालमार्फत जानकारी गराए । भदौ २१ मा प्रहरी वृत्त गौशालामा १७ वर्षीया किशोरीले जबरजस्ती करणीको जाहेरी दिएपछि एक महिना बेपत्ता भएका लामिछानेले आफैंले नेपाल आएर प्रहरीसामु ‘आत्मसमर्पण’ गर्ने बताएपनि प्रहरीले उनलाई सो अवसर दिएन ।कतार एयरवेजको ‘क्यूआर–६४८’ विमान मार्फत बिहीबार विमानस्थलमा ओर्लनासाथ डीआईजी श्यामलाल ज्ञवाली नेतृत्वको प्रहरी टोलीले उनलाई हतकडी लगायो । सामाजिक संजालमा प्रहरीको सो कदमको  विरोध समेत भइरहेको छ ।सरकारवादी फौजदारी मुद्दा दर्ता भएको हुनाले अनुसन्धान अघि बढाउन प्रक्रियामा लानुपर्ने बताउँछन्, प्रहरी प्रवक्ता (डीआईजी) टेक प्रसाद राई । उनी भन्छन्, ‘पक्राउ गरेर अनुसन्धान अघि बढाउनुको विकल्प थिएन ।’

पक्राउ गरेर बीर अस्पतालमा उनको स्वास्थ्य परीक्षण गरिएको छ । अहिले उनलाई प्रहरी वृत्त गौशालामा अन्य थुनुवासँगै राखिएको छ । उनीसँग १ पोको गाँजा सहित पक्राउ परेका काठमाडौंका विमल देउलादेखि पैसा लुटेको आरोपमा पक्राउ गरिएका सर्लाहीका संजय थापासहितका थुनुवा सँगै छन् ।

फौजदारी मुद्दामा हत्कडी लगाउने वा नलगाउने भन्ने अनुसन्धान अधिकृतले नै निर्णय गर्ने प्रहरी प्रवक्ता राईले बताए । डीआईजी राई भन्छन्, ‘अनुसन्धान अधिकृतले आफूलाई विश्वास लागेमा हतकडी नलगाउने निर्णय पनि लिन सक्छन् तर, सो निर्णय अनुसन्धान अधिकृतको स्वविवेकमा भर पर्छ ।’

सन्दीपलाई भेट्न उनका आफन्त र नातेदार गइरहन्छन् । उनलाई नातेदारसहित  एकजना सह–न्यायाधीवक्ता र नेपाल क्रिकेट संघ (क्यान)का अध्यक्ष चतुर बहादुर चन्दले भेट गरेका छन् ।

१ महिना कहाँ थिए ?

अनुसन्धानमा संलग्न प्रहरी अधिकृतहरूका अनुसार लामिछानेसँग ५ देशको भिषा रहेको थाहा भएको छ । उनीसँग इंग्ल्याण्ड, अमेरिका, अष्ट्रेलिया र मलेशिया सहित ५ मुलुकको भिषा रहेको अनुसन्धानमा संलग्न एकनजा प्रहरी अधिकृतले रातोपाटीलाई बताए ।

क्यारेबियन प्रिमियर लिग क्रिकेट खेल्नका लागि जमैका गएका लामिछाने आफूबिरुद्ध बलात्कार मुद्दामा जाहेरी दर्ता भएपछि बेपत्ता भएका थिए । एक महिनाको अवधिमा उनी अमेरिकास्थित फ्लोरिडा शहरमा बसेको थाहा भएको छ । नेपाल प्रहरीको इन्टरपोल शाखाले ‘डिफ्युजन नोटिश’ जारी गरेपछि उनी झस्किएका थिए । डिफ्युजन नोटिस जारी भएपछि अमेरिकाको फेडरल ब्यूरो अफ इन्भेष्टिगेशन (एफबीआई)ले सन्दीप फ्लोरिडामा रहेको ‘लोकेट’ गरेको अनुसन्धान अधिकारीहरु बताउँछन् ।

अमेरिकामा पक्राउ पर्ने अवस्था आएपछि उनले आफू नेपाल आउन लागेको जानकारी सामाजिक संजाल मार्फत गराएका हुन् । सन्दीप बिरुद्धको आरोपबारे इक्सपेक्टर विशाल तामाङ नेतृत्वको टिमले अनुसन्धान गरिरहेको छ । प्रहरीले उनलाई पक्राउ गर्दा ‘इमर्जेन्सी पक्राउ पुर्जी’ दिएको थियो । असोज २३ मा अदालत खुलेपछि अनुसन्धान गर्न म्याद लिने प्रहरीको तयारी छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।